Grāmatas „Kā veidot tradīcijas” atvēršanas svētki.

27.janvārī Rīgā notika apgāda Zvaigzne ABC grāmatu sērijas „Rokasgrāmata skolotājiem" jaunākā izdevuma - grāmatas „Kā veidot tradīcijas" atvēršanas svētki. Grāmatas līdzautore ir Valmieras 5.vidusskolas direktores vietniece Daila Ranše.

Dailas Ranšes, Astras Aukšmukstas, Evijas Pelšas, Staņislavas Marsones, Astrīdas Kļaužas, Ievas Kalnačas un Romualdas Pareizas sagatavotajā rokasgrāmatā skolotājiem izglītības jomas profesionāļi no dažādiem Latvijas novadiem sniedz praktiskus padomus un ieteikumus, kā svinēt valsts svētkus, kā rosināt paaudžu dialogu un svinēt svētkus kopā, kā radīt estētisku vidi skolā, kā veidot skolas un klases tēlu.

Daloties ar tradīciju un svētku svinēšanas pieredzi, autori rosina ne tikai jaunos, bet arī pieredzējušos pedagogus kopā ar skolēniem un viņu vecākiem padarīt skolas vidi psiholoģiski labvēlīgu, draudzīgu, stabilās vērtībās sakņotu. Par tradīciju nozīmi skolā un klasē savu viedokli izsaka Rīgas 49. vidusskolas skolniece.

Grāmatas atvēršanas svētkos pedagogiem un citiem interesentiem vienlaikus notika arī praktisks seminārs par to, kā izdoto rokasgrāmatu izmantot skolas ikdienā.

Valmiera