Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iesvētīts Pārgaujas novada karogs

Otro gadu pēc kārtas 4.maijs Pārgaujas novadā aizrit īpaši svinīgā gaisotnē. Šķiet tiekamies tajā pašā vietā un tajā pašā laikā, darot vienu un to pašu- tik šoreiz svarīgu visam novadam.

Pagājušā gada 4.maijs pacilātības sajūtu radīja Stalbes pagasta iedzīvotājiem, kad tika iesvētīta stalbiešu piederības zīme- Stalbes pagasta karogs. Šogad Stalbes tautas namā pulcējas novada visu trīs pagastu iedzīvotāji, lai pirmo reizi redzētu novada kopības un piederības simbolu - diženo Pārgaujas novada karogu.

 „Nedaudz vairāk kā pirms mēneša mēs ar lepnumu lasījām ziņu, ka no valsts prezidenta Pārgaujas novads ir saņēmis ilgi gaidīto un loloto novada ģerboni. Saņemot ģerboni, bija jāturpina novada simbolikas pilnveidošana un jārada novada karogs," klātesošos uzrunāja kultūras pasākumu organizators novadā Dainis Siliņš un aicināja ienest zālē  karogu. Savu jaunāko, bet svarīgāko no brāļiem zālē jau sagaidīja Raiskuma, Stalbes un Straupes karogs.

Jau karogam topot, tā  darinātāja Rudīte Grasberga par to izteicās cildinoši: „Pārdomāti izvēlēts spēcīgs krāsu salikums, kā arī izvēlēti  zīmīgi simboli, kas norāda uz spēku, skaistumu un veselību!"  Arī skatītāji zālē atzinīgi novērtēja jaundarināto novada piederības zīmi. Skatītāju rindās skanēja čuksti: „Skaists karogs!"

Karoga iesvētīšanu uzņēmās luterāņu mācītājs Gints Polis. „Šodien šeit kopā  sanākušie esam kaut reizi piedzīvojuši, ka vienkopus sabrauc visa ģimene, radi no malu malām. Tam visam iemesls ir kaut kas ļoti priecīgs,"  salīdzinot brīžus, klātesošos uzrunā G. Polis. „Šovakar esam pulcējušies savējie- raiskumieši, stalbieši un straupieši . Esam šeit pēc viena nodoma - iesvētīt novada karogu. Varēsim stāstīt nākamajām paaudzēm, ko mums katram tas nozīmē. Kāds vairāk uzsvērs ūdensrozi, kāds - ozolu lapas, bet cits- dzērveni. Tomēr visiem tas būs mūsu karogs."

„Mīļais debesu Tēvs! Mēs pateicamies, ka esi Pārgaujas novadu uzturējis un dari to joprojām ar savu gādību. Mēs, lūdzam, svētī un apgaismo mūs ar savu svēto garu. Sargi un vadi, un ļauj tautai dzīvot sadraudzībā un saticībā, pieaugot ticībā un mīlestībā uz Tevi. Iesvētī šo karogu! Izlūdzos žēlastību un svētību tiem cilvēkiem, kuri zem šī karoga ies un apliecinās savu piederību."

Dainis Siliņš, gatavojoties šim svinīgajam vakaram, pārlasīja trīs visiem labi zināmas grāmatas - „Straupe", „Stalbe" un „Raiskums", kuras simbolizē rozi, dzērveni un ozollapu, kas redzamas  ģerbonī un atzina, ka reti par kuru lielpilsētu ir tik pamatīgi un pārdomāti pētījumi un tik kvalitatīvi noformētas un izdotas grāmatas. „Katram pagastam ir ar ko lepoties, visiem kopā ir trīsreiz vairāk, par ko būt lepniem."

Šo lepnumu izrādīja arī Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents. Noliecoties uz ceļa un svinīgi noskūpstot karogu, priekšsēdētājs solīja: „ Novada iedzīvotāju vārdā, es apsolu šo novada vienotības simbolu augstu turēt un godam nest!" Hardijs Vents arī uzsvēra, ka reti kurš novads var lepoties ar to, ka novadam ir savs karogs.

Svētku sajūtu kuplināja koncerts, kurā piedalījās jauniešu simfoniskais orķestris „Draugi', Līva Madzule, Hardijs Madzulis, Lorija Vuda un viņas jaunie solisti, kā arī sieviešu kluba „Dzirkstelīte" radošo darbu izstāde.

Straupes karoga iesvētīšanas ceremonija paredzēta šā gada 14.jūlijā, kad tiks svinēta Straupes 806 gadu jubileja.

Valmiera