Informācijas tehnoloģiju konkursā „Bebrs” uzvarējis Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēknis Uldis Zunda

„Skolēnu informācijas tehnoloģiju konkursa „Bebrs" vecākajā dalībnieku grupā vairāk nekā 240 skolēnu konkurencē uzvarējis Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.a klases audzēknis Uldis Zunda," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna.

Uldis Zunda pastāstījis, ka konkursā „Bebrs" ar dažādu uzdevumu palīdzību tika pārbaudītas skolēnu zināšanas un prasmes darbā ar datoru un populārākajām lietojumprogrammām.

Tāpat bija jārisina dažādi algoritmu un loģikas uzdevumi. Skolēni tika iedalīti trīs vecuma grupās: 11-14 gadi, 15-16 un 17-18 gadi.

Valmieras Valsts ģimnāzijas informātikas skolotāja Indra Kažoka norādījusi, ka konkursā dažādās vecuma grupās piedalījās 15 Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi.

„Šādā konkursā nav iespējams sekmīgi piedalīties bez pamatīgas un vispusīgas zināšanu bagāžas. Jāpārvalda gan darbs ar datoru un dažādām programmām, gan arī jāprot rēķināt uzdevumus ar matemātisku ievirzi, protams, svarīga ir arī veiksme. Uldis Zunda ir gudrs skolēns. Esmu gandarīta, ka viņš šajā konkursā 1.vietu ieguva jau otro gadu," skaidrojusi I. Kažoka.

Jāpiebilst, ka Latvijā šāds konkurss novembrī norisinājās jau trešo gadu.

Valmiera