Jauniešu koris „Konsonanse” ielūdz uz 15 gadu jubilejas koncertu

Sestdien, 26. novembrī, plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolā notiks Valmieras Kultūras centra jauniešu kora „Konsonanse" 15 gadu jubilejas koncerts.

Koncertā kopā ar „Konsonansi" (diriģents Imants Točs, kormeistars Jānis Jansons) piedalīsies arī vairāki kora sadraudzības kolektīvi - Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktais koris (diriģenti Lauris Goss un Elīna Karaseva), jauktais koris „Skaņupe" no Rīgas (diriģenti Ēriks Kravalis, Aldans Milzarājs, Haralds Lapiņš), jauktais koris „Vivat" no Rīgas (diriģenti Ināra Freimane un Jānis Veļičo) un Valmieras Kultūras centra bigbends „Valmieras puikas" (vadītājs Gunārs Geduševs). Pasākuma ietvaros no plkst.24.00 Funk nakts džeza klubā-restorānā „Parks" ar Denisu Paškeviču un grupu „Funk Therapy". Informācija pa tālruni 259175804.

Valmieras Kultūras centra jauniešu kori „Konsonanse" jau aptuveni desmit gadus vada diriģents Imants Točs. Atceroties uzstāšanās kopā ar kori šo gadu laikā, viņš pastāstīja, ka visvairāk atmiņā palikusi uzvara Emīla Dārziņa konkursā 2009. gadā. „Atceros, ka toreiz nosauca trešo, tad otro vietu un man bija pilnīgi skaidrs, ka mēs neesam starp laureātiem... Uzvara patiešām bija pārsteigums!

Atmiņā palikuši arī dažādos koncertos un konkursos izpildītie skaņdarbi, kas skanējuši īpašāk un labāk nekā citas reizes. Ko gan diriģentam vairāk vajag - ja paši koristi un skatītāji ir sajūsmā, konkursa rezultātiem nav nekādas nozīmes. Vadu vairākus jauniešu korus. Šos kolektīvus „vieno" neregulārs mēģinājumu apmeklējums, vēlme rīkot kopīgus izbraukumus un atpūtas pasākumus.

Tomēr, ja kāds kritizē jauniešus, es tam nevaru piekrist. Tie jaunieši, kuri dzied koros, ir fantastiski! Ja ar viņiem strādā, ir lieliska atdeve - viņi gan ņem pretī, gan dod no sevis. Lai arī diriģenta darbs fiziski ir smags, pēc mēģinājuma jūtos nevis nostrādājies, bet atpūties. Apbrīnoju brāļus Kokarus, kuri 90 gadu vecumā uz skatuves nāk dejodami. Var jau būt, ka viņu labās fiziskās formas pamatā ir smagais darbs un kora rūdījums."

Kora 15 gadu jubilejas koncertu apmeklēt aicināts ikviens interesents, jo īpaši - bijušie kora „Konsonanse" dalībnieki.

Valmiera