Lai radītu Ziemassvētku noskaņu, Valmieras pilsētā norisināsies vairāki tirdziņi

„No 11. līdz 22.decembrim kafejnīcas "Rātes vārti" vasaras dārza teritorijā Lāčplēšaielā 1 tirdziņu organizēs SIA „Kantīne B". Tajā varēs iegādāties konditorejas izstrādājumus, karstās uzkodas, kā arī Latvijas ražotāju izstrādājumus, piemēram, medu, saldumus, rokdarbus. Tirdziņa laikā plānota arī kultūras programma," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Kazuša

Viņa norāda, ka savukārt 19.decembrī no pulksten 10.00 līdz pulksten 15.00 Valmierā, Rātslaukumā un vecpilsētā notiks Valmieras Novadpētniecības muzeja organizētais Ziemassvētku tirdziņš, kurā ikviens varēs iegādāties svētku dāvanas, rotājumus un sadzīvē noderīgas lietas. tirdziņā jau tradicionāli plašā klāstā būs pieejami amatnieku, lietišķās mākslas darinājumi, kā arī Ziemassvētkiem raksturīgās lietas, piemēram, piparkūkas. Tāpat tirdziņā būs arī kultūras programma.

„Pilsētas svētku, Simjūda un Ziemassvētku tirdziņi, ir daļa no pilsētas kultūras pasākumu programmas. Ziemassvētku tirdziņa organizēšana pēc Valmieras Novadpētniecības muzeja iniciatīvas Valmierā aizsākās pirms vairākiem gadiem. Ik gadu tajā piedalās 60-80 mājražotāji un amatnieki.

Ņemot vērā, ka Ziemassvētku laikā lielāki un mazāki tirdziņi notiek katrā pilsētā un novadā, atšķirībā no Pilsētas svētku un Simjūda tirgus Ziemassvētku tirgus auditorija ir valmierieši. Taču apmeklējuma statistika liecina, ka arī Ziemassvētku tirdziņu kā iespēju iepirkties, atpūsties, baudīt kultūras programmu, kā arī iepazīt Valmieru, izmanto arī apkārtējo pašvaldību iedzīvotāji," informē I. Kazuša.

Valmiera