Mainīs Valmieras Novadpētniecības muzeja nosaukumu

Ceturtdien, 23.septembrī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par Valmieras Novadpētniecības muzeja nosaukuma maiņu. Turpmāk muzeja nosaukums būs Valmieras muzejs.

„Lēmumu par muzeja nosaukumu pieņēmām, jo vārds „novadpētniecība", skaidrojot no teritoriālā viedokļa, nozīmē sava novada pētīšanu. Valmieras novada kā tāda nemaz nav un mēs savā darbībā vairāk koncentrējamies tieši uz pilsētas attīstības izpēti vēsturisko notikumu kontekstā. Esam Valmieras pilsētas muzejs, ko skaidri parādīs arī jaunais nosaukums," informē Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Valmieras muzejs dibināts 1959.gadā un ir viena no nozīmīgākajām kultūrvēstures vērtību krātuvēm Vidzemē. Te glabājas ap 60 000 vēstures, mākslas un arheoloģisko priekšmetu, fotogrāfiju un dokumentu, kas iegūti visā agrākā Valmieras rajona teritorijā. Mākslas darbu krājuma lielākās kolekcijas veido Teodora Ūdera, Jāņa Kalmītes, Rūdolfa Voldemāra Vītola un Pētera Postaža darbi.

Rekonstruētajā Izstāžu namā ik gadu apskatāmas vairāk nekā divdesmit mākslas darbu, tematisko, vēstures un kolekciju izstādes. Muzejs piedāvā arī ceļojošās izstādes, ekskursiju programmas un aktīvi piedalās pilsētas kultūras dzīves organizēšanā.

Valmiera