Muzeju naktī Valmierā būs pasākums „Ūdens mana pilsētā”

15.maijā Muzeju nakts laikā, kam šogad dota devīze „Par tīru pasauli", Valmierā būs iespēja iepazīt četras stihijas - uguni, ūdeni, zemi un gaisu. Uzzināt ko vairāk par ūdeni no dažādiem aspektiem aicinās SIA „Valmieras Ūdens" sadarbībā ar SIA „Naukšēni".

Pasākumā „Ūdens manā pilsētā" SIA „Valmieras Ūdens" interesentiem piedāvās iepazīt ūdeni gan no ķīmiskā un bioloģiskā, gan filozofiskā viedokļa. Interesenti varēs uzzināt, kā dzeramais ūdens no urbuma nonāk līdz mājsaimniecībai un cik veselīgi ir dzert krāna ūdeni. Būs prezentācijas par notekūdeņu attīrīšanu, kā arī par ūdenssaimniecības uzturēšanu pilsētā u.c. tēmām. Interesenti varēs aplūkot SIA „Valmieras Ūdens" darbinieku kanalizācijā atrasto priekšmetu kolekciju „Atrastie dārgumi".

Apmeklētajiem tiks piedāvāts degustēt minerālūdeni „Valmiera", kā arī nogaršot dziļurbumā iegūtu nešķaidītu minerālūdeni, kā arī citu SIA „Naukšēni" produkciju.

Zinātkārākie Muzeju nakts apmeklētāji varēs aplūkot un izzināt SIA „Valmieras Ūdens" tehnikas vienības, kā arī piedalīties viktorīnās un konkursos.

Muzeju naktī Valmierā apmeklētājiem tiks piedāvātas arī vairākas jaunas izstādes un vairākas tematiskās ekskursijas. Lieliem un maziem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās. Tiks veidota uguns skulptūra „Uguns tilts pār Rātsupīti, kā arī piedāvāta iespēja lūkoties zvaigžņotajās debesīs. Notiks arī nakts koncerts, kurā uzstāsies pilsētas jaunieši.

Muzeju nakts pasākumā līdzdarbosies arī galerija „Laipa", SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija", Valmieras Valsts ģimnāzija, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts u.c. iestādes un organizācijas, kas piedāvās apmeklētājiem individuālas programmas.

Valmiera