Nākamnedēļ plānots pārcelt Valmieras autoostas darbību

Nākamās nedēļas nogalē Valmieras autoostu plānots pārcelt no centra stāvlaukuma, kur tā darbojās pagaidām, uz Stacijas ielu 1. Autoostas teritorijā pabeigti bruģēšanas darbi, bet nākamās nedēļas laikā tiks uzstādīti apgaismes stabi un ceļa zīmes.

„Stacijas, Cēsu ielu un autoostas teritorijas rekonstrukcijas dēļ tās darbība kopš jūlija bija pārcelta uz pilsētas centra laukumu K.Baumaņa ielu 6A. Tur tika ierīkotas pagaidu pieturvietas, biļešu tirdzniecības vietas, kā arī autobusu stāvvietas. Iestājoties ziemas apstākļiem, kā arī pabeidzot autoostas teritorijas pārbūvi, tās darbība tiks atgriezta iepriekšējā vietā, kur tiks nodrošināti visi nepieciešamie pakalpojumi, to vidū arī autoostas ēku, kas netika pārbūvēta," informē Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

Par precīzu dienu, kad autoosta darbību atsāks Stacijas ielā 1, Valmieras pilsētas pašvaldība informēs iepriekš.

I.Kazuša piebilst, ka, neņemot vērā laika apstākļus, Stacijas, Cēsu un Mazās Stacijas ielās rekonstrukcijas darbi turpinās. Posmā no Mazās Stacijas ielas līdz degvielas uzpildes stacijai „Neste" noņemta asfalta virskārta un tur ziemas sezonā turpināsies apakšzemes komunikāciju izbūve. Līdzīgi darbi tiks organizēti Stacijas ielas posmā no Marijas līdz Brenguļu ielai. Samazinātā apjomā darbi turpināsies Stacijas ielas posmā no Meža līdz Nākotnes ielai. Pabeigta Stacijas laukuma rekonstrukcija.

„Projekts „Stacijas ielas, Cēsu ielas (posmā no Gaujas tilta līdz Stacijas ielai) un Mazās Stacijas ielas rekonstrukcija" tiks īstenots līdz 2011.gada beigām. Visā rekonstrukcijas darbu zonā tiks mainīts brauktuves segums, pārbūvētas apakšzemes komunikācijas, izbūvēti gājēju un velosipēdistu celiņi, kā arī pārbūvēts ielu apgaismojums," atzīmē I. Kazuša.

Viņa norāda, ka eksperimentālā kārtā šajā ielas posmā tiks ierīkots LED apgaismojums, kas ļaus ietaupīt finanšu līdzekļus, to ekspluatējot. Būtiskākās izmaiņas skars autoostas daļu, jo tiks mainīts līdzšinējais satiksmes kustības profils. Mainīsies visu krustojumu rādiusi, kā arī tiks paplašināts stāvlaukums pie Vidzemes Augstskolas.

Rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādājusi SIA "Projekts 3", savukārt projektu īstenos ceļu būves firma SIA „Binders".

Valmiera