Nākamnedēļ Valmieras izglītības iestādēs tiks uzsākta programma „Skolas auglis”

No pirmdienas, 10.janvāra, Valmieras izglītības iestādēs tiks uzsākta programma „Skolas auglis", kuras ietvaros līdz 25.februārim katru dienu ārpus ierastajām ēdienreizēm 1.-6.klašu skolēni bez maksas saņems svaigus augļus un dārzeņus. Programma tiks īstenota Valmieras pamatskolā, Valmieras Pārgaujas pamatskolā, Valmieras 5.vidusskolā, Valmieras Viestura vidusskolā, Valmieras 2.vidusskolā un Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā - attīstības centrā.

Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Neimane norāda, ka porcija, kuru saņems katrs skolēns, būs vismaz 100g smaga, un par tās saturu būs atbildīgs katras izglītības iestādes ēdināšanas uzņēmums, ar kuru noslēgts līgums. Produktus skolām piegādās zemnieku saimniecības no Vidzemes reģiona. Galvenokārt skolēniem tiks piedāvāti āboli un, iespējams, arī dažādu dārzeņu asorti. Augļi un dārzeņi būs jau sagatavoti lietošanai - nomazgāti, notīrīti un safasēti. „Programmas „Skolas auglis" ietvaros skolās tiks veikti arī informatīvi un izglītojoši pasākumi par augļu un dārzeņu nozīmi uzturā, piemēram, mācību stundas, radoši konkursi, sporta sacensības, mācību ekskursijas uz zemnieku saimniecībām un pārtikas uzņēmumiem, vai citi pasākumi, kas ļaus skolēniem gūt zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un uzturu," informē E. Neimane.

Projekta īstenošanai paredzēts 421 776 latu liels finansējums, no kuriem 75% ir Eiropas Savienības, bet 25% ir Latvijas valsts līdzfinansējums. Jāpiebilst, ka izglītības iestādes joprojām aicinātas piedalīties programmā „Skolas piens".

Valmiera