Nepieciešamos darbarīkus iegādāsies par saviem līdzekļiem

Janvārī Valmieras pilsētas pašvaldības piedāvātajās darba praktizēšanās vietās Eiropas Sociālā fonda (ESF) aktīvās nodarbinātības pasākuma „Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība" ietvaros iesaistījušies 225 bezdarbnieki.

 

Atbilstoši projekta noteikumiem, darbam nepieciešamo instrumentu un aprīkojuma iegāde tiek veikta par ESF līdzekļiem. 2009.gadā par nepieciešamo darbarīku iegādi bija atbildīga katra pašvaldība, taču sākot ar 2010.gadu darbarīki jāiepērk centralizēti.

 

2009.gada beigās tika izsludināts centralizēts iepirkums, kura rezultāti ir apstrīdēti. Gaidot Iepirkumu uzraudzības biroja atzinumu, Valmierā izveidojusies situācija, ka bezdarbniekiem trūkst darbam nepieciešamo instrumentu.

 

Lai varētu nodrošināt darbu izpildi, Valmieras pilsētas pašvaldība nolēmusi darbam nepieciešamo aprīkojumu iegādāties par saviem līdzekļiem. Valmieras pilsētas pašvaldības saimnieciskās darbības koordinācijas nodaļas vadītāja Rita Jemšika skaidro: „Atbilstoši laika apstākļiem, šobrīd visvairāk nepieciešamas sniega lāpstas un siltie cimdi. Nolēmām par pašvaldības līdzekļiem iegādāties nelielu darbarīku apjomu, neveidojot uzkrājumus".

 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis: „Nosacījumus par centralizēta iepirkuma veikšanu vērtēju negatīvi vairāku iemeslu dēļ. Uzskatu, ka katra pašvaldība atsevišķi var daudz operatīvāk reaģēt, lai nodrošinātu darbam nepieciešamo aprīkojumu.

 

Tagad viss darbam nepieciešamais jāpiesaka Rīgā - nedomāju, ka ilgtermiņā lāpstu vai cimdu transportēšana no Rīgas uz Valmieru atmaksāsies. Centralizētā iepirkuma procedūras pārsūdzības dēļ pašvaldības ir spiestas tērēt savus līdzekļus darbarīku nodrošināšanai, bez kuriem turpmāka darba veikšana nav iespējama.

 

Radusies situācija, ka cilvēki gatavi veikt darbu, taču nevar to izdarīt dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ. Pēdējā laikā valsts iestādes arvien biežāk sāk praktizēt centralizēto iepirkumu organizēšanu, kas neveicina uzņēmējdarbības attīstību reģionos. Vai tiešām reģionos mazie un vidējie uzņēmēji ir mazāk svarīgi nekā Rīgā?

 

Vairāki vietējie uzņēmēji jau pauduši satraukumu par valsts politiku šajā jautājumā un radušos situāciju. Manuprāt, pašvaldības līdz šim veiksmīgi un operatīvi organizējušas iepirkuma procedūras, tādēļ iesaku uzticēties tām arī turpmāk. Aicinu atbildīgo ministriju un Nodarbinātības Valsts aģentūru pievērst uzmanību steidzamai šī jautājuma risināšanai".

 

Jau ziņots, ka kopš 2009.gada septembra Valmieras pilsētas pašvaldība iesaistījās Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajā Eiropas Sociālā fonda aktīvās nodarbinātības pasākumā „Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība", kura ietvaros bez darba palikušie valmierieši, iesaistoties kādā no pašvaldības izveidotajām darba praktizēšanas vietām, ik mēnesi no Eiropas Sociālā fonda var saņemt 100 latu stipendiju. Bezdarbnieks darba praktizēšanas aktivitātē varēs iesaistīties no 2 nedēļām līdz 6 mēnešiem, gada laikā bezdarbnieks varēs rindas kārtībā piedalīties pasākumā arī atkārtoti.

 

Bezdarbnieki, kuri vēlas strādāt darba prakses vietā pašvaldībā, tiek aicināti pieteikties NVA Valmieras filiālē, jo darbam pašvaldībā valmieriešus rindas kārtībā norīkos NVA Valmieras filiāle, bet līgumu ar viņiem slēgs pašvaldība.

Valmiera