No 27.jūlija Valmieras autoostu pārcels uz centra stāvlaukumu

Turpinot Stacijas ielas rekonstrukciju, no otrdienas, 27.jūlija Valmieras autoosta uz laiku tiks pārcelta no Stacijas ielas 1 uz pilsētas centra stāvlaukumu K.Baumaņa ielā 6A.

Klientiem būs pieejami visi autoostas pakalpojumi, to vidū arī biļešu tirdzniecība u.tml. Pagaidu autoostas teritorija tiks norobežota no kopējā stāvlaukuma, pasažieru ērtībām tiks izvietotas nojumes, soliņi u.tml. Transporta līdzekļu kustība centra stāvlaukumā tiks organizēta tikai no K.Baumaņa ielas puses. Būs ierobežota satiksme Katrīnas ielā (gar tirdzniecības galeriju „Valleta"). Tā tiks slēgta un būs izbraucams tikai posms no Rīgas ielas līdz iebrauktuvei uz TG „Valleta".

Autoosta stāvlaukumā aiz Kultūras centra atradīsies līdz decembrim, vēlāk tā atgriezīsies pašreizējā vietā - Stacijas ielā 1.

Jau ziņots, ka Valmierā uzsākta projekta „Stacijas ielas, Cēsu ielas (posmā no Gaujas tilta līdz Stacijas ielai) un Mazās Stacijas ielas rekonstrukcija" īstenošana. Rekonstrukcijas darbu laikā tiks pārbūvēta arī Valmieras autoostas teritorija. Autoostas ēka rekonstruēta netiks.

Ielas pārbūve jau sākusies divos posmos. Brauktuves rekonstrukcija norisinās Stacijas ielas posmā no Nākotnes līdz Meža ielai un dzelzceļa stacijas laukumā. Pēc autoostas pārcelšanas darbi sāksies arī trešajā posmā un ilgs vairākus mēnešus.

Projekts „Stacijas ielas, Cēsu ielas (posmā no Gaujas tilta līdz Stacijas ielai) un Mazās Stacijas ielas rekonstrukcija" tiks īstenots līdz 2011.gada beigām. Visā rekonstrukcijas darbu zonā tiks mainīts brauktuves segums, pārbūvētas apakšzemes komunikācijas, izbūvēti gājēju un velosipēdistu celiņi, kā arī pārbūvēts ielu apgaismojums.

Eksperimentālā kārtā šajā ielas posmā tiks ierīkots LED apgaismojums, kas ļaus ietaupīt finanšu līdzekļus, to ekspluatējot. Būtiskākās izmaiņas skars autoostas daļu, jo tiks mainīts līdzšinējais satiksmes kustības profils. Mainīsies visu krustojumu rādiusi, kā arī tiks paplašināts stāvlaukums pie Vidzemes Augstskolas.

Rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādājusi SIA "Projekts 3", savukārt projektu īstenos ceļu būves firma SIA „Binders".

Par satiksmes ierobežojumiem valmierieši tiks informēti ar mediju starpniecību, kā arī aktuālā informācija būs lasāma portālā www.valmiera.lv sadaļā „Ielas un satiksme".

Valmiera