Norisinājās mākslas akcija „Viena diena Valmierā”

4.februārī norisinājās Valmieras Valsts ģimnāzijas organizētā mākslas akcija „Viena diena Valmierā", kuras ietvaros gleznotāju un fotogrāfu uzdevums bija pāris stundu laikā radīt mākslas darbus, atklājot savu skatījumu par Valmieru.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Neimane informē, ka pasākumā piedalījās Talsu krūmu mākslas grupas pārstāvji - mākslinieki Andris Vītols, Guna Millersone un Gunta Kalsere, fotogrāfi Dainis Kārkluvalks, Uldis Balga un Āris Krauze, kā arī māksliniece Aija Zariņa no Rīgas un fotogrāfs Artūrs Rundēlis.

„Gleznotāji strādāja skolas teritorijā, savukārt fotogrāfi devās izbraukumā pa Valmieru, lai savā skatījumā iemūžinātu vienu dienu pilsētā. Mākslas akcijā piedalījās arī Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni, kuri padziļināti apgūst mākslas priekšmetus. Dienas laikā tapušās fotogrāfijas un gleznas pēcāk bija apskatāmas izstādē Valmieras Valsts ģimnāzijā. Pasākuma noslēgumā interesentiem bija arī iespēja noskatīties videofilmu „Talsu tiesa" un videomateriālu par Talsu mākslinieku aktivitātēm," stāsta E. Neimane.

Kā norādīja Guna Millersone, Talsu krūmu mākslas grupas projektu kuratore, sadarbība ar Valmieras Valsts ģimnāzijas galeriju „Ledus pagrabs" ir jau vairākus gadus, tāpēc mākslinieki atsaukušies arī šai akcijai, lai stiprinātu savstarpējo sadraudzību un izrautos no ikdienas.

„Talsu mākslinieku grupa par savu lielāko skolotāju mākslā uzskata dabu, tāpēc mums bija interesanti piedalīties šajā pasākumā, iepazīties ar Valmieras apkārtni un veidot realitātes ierosinātus darbus," saka Guna Millersone.

Talsu krūmu mākslas grupa tika izveidota pirms 25 gadiem. Šobrīd ar savu radošo potenciālu un aktīvo darbību Talsu mākslinieku grupa Latvijā kļuvusi par vienu nozīmīgākajām mākslinieku apvienībām ārpus Rīgas.

Valmiera