Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pabalsts jaundzimušajiem Valmierā – 200 EUR

Spēkā stājušies Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.210 „Par pašvaldības pabalstiem Valmieras pilsētā”, kas paredz arī pabalsta bērna piedzimšanas gadījumā paaugstināšanu līdz 200 EUR.


Pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā ir vienreizējs, un tas tiek piešķirts par katru jaundzimušo, kura dzīvesvieta ir deklarēta Valmierā. Pabalstu pilnā apmērā ir tiesības saņemt vienam no jaundzimušā vecākiem, personai, kura adoptējusi bērnu, vai audžuvecākam, ja abu vecāku, aizbildņa vai audžuģimenes deklarētā dzīvesvieta pēdējos 12 mēnešus ir Valmieras pilsēta.

 Ja tikai vienam no vecākiem deklarētā dzīvesvieta vismaz gadu ir Valmiera, pabalstu piešķir 50% apmērā. Savukārt, ja bērnam ir tikai viens vecāks, kurš vismaz 12 mēnešus dzīvesvietu deklarējis Valmierā, pabalsts tiek piešķirts pilnā apmērā.


Lēmumu par pabalsta piešķiršanu Valmieras Sociālais dienests pieņem piecu dienu laikā no iesnieguma saņemšanas, un 10 dienu laikā pabalsts tiek piešķirts. Pabalstam iespējams pieteikties ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas.Pagājušajā gadā Valmierā pabalsti bērna piedzimšanas gadījumā piešķirti 209 ģimenēm, savukārt šogad līdz 14.oktobrim pabalsti piešķirti jau 142 jaundzimušo ģimenēm.

Valmiera