Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par apstāšanās un stāvēšanas noteikumiem Valmierā

Valmieras pilsētas pašvaldības policija aicina ievērot automašīnu apstāšanās un stāvēšanas noteikumus. Neuzmanības dēļ nereti tiek pieļautas kļūdas, par kurām likums policijas darbiniekiem neatļauj izteikt brīdinājumu, bet paredz naudas soda noteikšanu.


 

Daudzu māju pagalmos, kā arī pie vairākām izglītības iestādēm automašīnas novietošana atļauta ar speciālu atļauju. Šādās stāvvietās ir ceļa zīme Nr. 537 “Stāvvieta” un papildzīme Nr.849 “Pārējā papildinformācija”. Vadītājam, kurš novieto automobili šādā stāvvietā, atļauja jānovieto transportlīdzekļa salonā pie priekšējā stikla. Lai regulētu stāvvietās novietoto automašīnu daudzumu, šādu atļauju izsniegšanu ar dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmumu nodrošina dzīvokļu īpašnieku padome vai mājas vecākais. Atļaujas automašīnu novietošanai pie izglītības iestādēm izsniedz izglītības iestāde.


Pilsētā ir arī stāvvietas, kur atļauts apstāties uz noteiktu laiku. Šādās stāvvietās ir ceļa zīme Nr. 537 “Stāvvieta” un papildzīme Nr. 840 “Stāvēšanas laiks”. Vadītājam šādās stāvvietās automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā. Tas izdarāms ar speciāla informatīvā pulksteņa palīdzību vai uzrakstot laiku uz lapiņas.


Administratīvā atbildība par iepriekš minēto nosacījumu neievērošanu saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpuma kodeksa 149.10 pantu ir naudas sods 30.00 EUR apmērā bez brīdinājuma izteikšanas iespējas.

Valmiera