Pērn Valmieras Tūrisma informācijas centrā vērsušies vairāk nekā 5900 apmeklētāji

2009.gadā Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) dažādos jautājumos vērsies 5971 interesents jeb par 14,3 % mazāk nekā 2008.gadā, liecina apkopotā informācija par aizvadīto gadu. Arī pagājušajā gadā visvairāk - 4833 ceļotāji - bija no Latvijas, 219 no Igaunijas un 211 no Vācijas.

 

Ik gadu Valmieras Tūrisma informācijas centrā iegriežas ne vien tūristi no Latvijas un Eiropas, bet arī no tādām tālām valstīm kā Japāna, Brazīlija un Meksika.

 

„Šogad bija pirmais gadījums, kad pie mums iegriezās tūrists no Kuveitas, kurš jau iepriekš bija ieguvis informāciju par Valmieras apkārtni un vēlējās iegūt Valmieras karti, lai apskatītu pilsētu," stāsta Valmieras Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilze Liepa, piebilstot, ka pagājušajā gadā palielinājies ceļotāju skaits no Krievijas.

 

TIC darbinieki to skaidro ar atvieglojumiem vīzu saņemšanā Krievijas pilsoņiem. Lai uzrunātu krievu valodā runājošos ceļotājus, šogad bukletu „Ceļo Valmieras pusē" plānots izdot arī krievu valodā.

 

Visvairāk - 67,4% gadījumu - tūristi interesējušies par jautājumiem, kas saistīti ar Valmieru, bet 11% jautājumu bija saistīti ar ceļošanu pa Latviju. Tūristi lielākoties jautājuši par suvenīru iegādi ar Valmieras simboliku un par atpūtas iespējām, kā arī apskates objektiem Valmierā.

 

Tāpat tūristi vēlējušies iegūt informāciju par Valmierā notiekošajiem pasākumiem un uzzināt, kur atrodas kāda konkrēta vieta, piemēram, atsevišķas organizācijas, ielas un veikali. Par naktsmītnēm Valmierā saņemti 230 jautājumi.

 

Saistībā ar ceļošanu pa Latviju, tāpat kā 2008.gadā, arī pērn visvairāk jautājumi saņemti par Vidzemi, Latviju, Gaujas Nacionālo parku, sabiedriskā transporta kustību un auto nomu. Palielinājies tūristu skaits, kuri interesējušies par Kurzemi.

 

Interesentu skaits par Latgali un Zemgali palicis nemainīgs. Ilze Liepa apstiprina tendenci, ka latviešu tūristi arvien vairāk ceļo pa Latviju, pieaugot vienas dienas ceļojumu skaitam, kur nav nepieciešamas naktsmītnes.

 

Valmieras Tūrisma informācijas centra vadītāja uzsver, ka apkopotā informācija nedod pilnīgu priekšstatu par tūristu skaitu pilsētā un viņu interesēm. Aizvien vairāk ceļotāji iegūst informāciju internetā un, jo vairāk un kvalitatīvāk tā tiek sagatavota un plašāk izplatīta, jo mazāka ir nepieciešamība iegriezties informācijas centrā.

 

Lielākoties - 5462 apmeklētāji - Valmieras Tūrisma informācijas centrā vērsušies personiski, saņemti 393 telefona zvani un sniegtas 116 rakstiskas atbildes. Salīdzinot ar 2008.gadu, palielinājies rakstisko pieprasījumu skaits.

Valmiera