Pirmo reizi notiks Valmiermuižas tirgus

12. decembrī pirmo reizi Ziemassvētku noskaņās tiks rīkots Valmiermuižas tirgus, kurā aicināti piedalīties ne tikai tirgotāji, bet arī ikviens iedzīvotājs. Sākums plānots jau pulksten 8.00 un par norises vietu izvēlēta "Muižas dārza" teritorija, blakus Viesturlaukumam (pretī "Auto Neo").

Valmiermuižas tirgus koordinators Mārtiņs Lunders informē, ka tirgus nenotiks vienu reizi vien, jo plānots, ka nākotnē tas varētu kļūt par ikmēneša un pat par iknedēļas tradīciju.

„Gadatirgū uzsvars tiks likts uz vietējo zemnieku produkciju. Tāpat ikvienam iedzīvotājam tiks dota iespēja tirgoties ar saviem darinājumiem/krājumiem/mantām - jebko, ko vēlētos pārdot, un darīt to par īpaši demokrātiskām nomas cenām. Darbosies krāmu tirgus, kurā ikvienam būs iespēja piedāvāt savu preci citiem un brīvi noteikt pārdošanas cenu. Tirgus organizatori būs parūpējušies par svētku noskaņu: skanēs svētku mūzika, smaržos piparkūkas un tiks rīkotas dažādas atrakcijas," norāda M. Lunders.

Valmiermuižas tirgus idejas autors, uzņēmējs Ivars Tanomecis pastāstījis, ka zemes īpašums jau vēsturiski tika iegādāts ar mērķi, lai tas kalpotu kā tirdzniecības vieta, jo tam ir plaši stāvlaukumi un ērta piekļūšana. Tirgus izveide šajā vietā bija pārdomāts solis un, manuprāt, ir būtiski tieši šobrīd dot iespēju vietējiem zemniekiem, tirgotājiem un ikvienam iedzīvotājam par demokrātiskām cenām tirgot savu preci.

Atsaucība no zemniekiem un tirgotājiem līdz šim ir bijusi liela un tirgoties grib daudzi, tāpēc ceru, ka šis tirgus izveidosies par tradīciju un tajā lietderīgi savu brīvo laiku varēs pavadīt visi Valmieras un Vidzemes iedzīvotāji.

„Valmiermuižas tirgus organizatori strādās pie tā, lai attīstītu infrastruktūru un uz vasaras sākumu tirgotājiem tiktu uzcelti galdi un nelielas nojumes, kurās tirgoties būtu daudz ērtāk. Nākotnē plānots celt specializētas ēkas, kurās būs iespējams iegādāties gaļas un zivju izstrādājumus, kā arī citus pārtikas produktus," skaidro M. Lunders.

Tirgotāji aicināti pieteikties zvanot uz 261 23 435 (Mārtiņš) vai rakstot: [email protected].

Valmiera