Projekta ietvaros Valmieras skolās turpinās datortīklu izbūve

Projekta "Valmieras pilsētas skolu informatizācija" ietvaros vairākās Valmieras pilsētas skolās turpinās lokālo datortīklu izbūve.

Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Inese Kazuša informē, ka darbi pabeigti Valmieras 5.vidusskolā, Valmieras Viestura vidusskolā un Valmieras Pārgaujas pamatskolā. Lokālo datortīklu izbūve turpinās Valmieras Valsts ģimnāzijā, darbi tuvākajā laikā tiks uzsākti Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. Savukārt, Valmieras pamatskolā un Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā „Valmieras vakara (maiņu) vidusskola" tiks piegādāti komutatori.

Iepirkuma procedūras rezultātā lokālo datortīklu izbūves darbus veic SIA „RD Consult". Lokālo datortīklu tehniskās shēmas izstrādāja SIA „NDC".

„Kopumā projekta ietvaros astoņas izglītības iestādes, Valmieras Pārgaujas pamatskola, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, Valmieras pamatskola, Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība "Valmieras Vakara (maiņu) vidusskola", Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras 5.vidusskola un Valmieras Mākslas vidusskola, iegūs 254 stacionārus un astoņus portatīvus datorus, tiks iegādāti trīs multimediju tehnikas komplekti - interaktīvās tāfeles un projektori, kā arī tiks attīstīti septiņi lokālie datortīkli," norāda I. Kazuša.

Viņa atzīmē, ka stacionārie un portatīvie datori, kā arī multimediju kabinetu aprīkojums projektā iekļautajām skolām tiks piegādāts līdz 2011.gada 30.jūnijam. Par šīs tehnikas iegādi LR Izglītības un zinātnes ministrija ir izsludinājusi centralizētu iepirkumu.

„Līdz ar projekta ieviešanu Valmieras skolās tiks paaugstināts informācijas un komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūras līmenis un šo tehnoloģiju izmantošana mācību procesā tiks nodrošināta ar atbilstošu tehnoloģisko nodrošinājumu," norāda I. Kazuša.

Projekta "Valmieras pilsētas skolu informatizācija" kopējā vērtība ir LVL 194 400,37, ko 100% apmērā finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Valmiera