Rudens krāsas ienāk Valmierā

Pienācis rudens – ar savu krāšņumu, dzestrumu, īpašo noskaņu un sentimentu. Valmiera šo gadalaiku atzīmē ar diviem īpašiem notikumiem – vēsturisko Simjūda gadatirgu un tautas ekskursiju. Otro oktobra nedēļas nogali Valmierā pavadīsim svinot un iepazīstot Valmieras skaistākās vietas. 

Šogad Simjūda gadatirgum aprit 20 gadu kopš tā atjaunošanas 1996.gadā. 10.oktobrī no plkst.10.00 līdz 16.00 Valmieras rātslaukumu un vecpilsētu ierībinās varenas tirgus andeles. Uz radošām darbnīcām, spēlēm un atraktīvām izdarībām aicinās Valmieras un apkārtējo novadu amatnieki. Neiztikt arī bez tirgošanās burzmas un cilvēku līksmības. Plašāka Simjūda gadatirgus aktivitāšu programma pieejama ŠEIT.

Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina papildināt šo dienu ar aizraujošu ekskursiju „Zelta mezgliņi Valmieras dzīparā”. Ekskursiju vadīs zinošā gide Ineta Amoliņa, kura interesentiem atklās ne tikai Valmieras rudens skaistumu, bet iepazīstinās arī ar Valmieras populārākajām apskates vietām – zelta fondu – Valmieras Drāmas teātri, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, ļaus izbaudīt skatu uz pilsētu no Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas torņa un atklās citas pilsētas teikas un noslēpumus.

Savukārt aktīvās atpūtas cienītājiem būs iespēja izbaudīt 40 kilometru garu velobraucienu „Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām!”, kur gidi – velo entuziasti – pastāstīs par vēsturiskiem tūrisma objektiem un vietām.

Valmiera