Skauti Valmieras pilsētas pašvaldībā ienes Miera gaismu

"Šodien, 21.decembrī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis no Latvijas Skautu un Gaidu Centrālās organizācijas Valmieras 4.skautu vienības Ulda Jansona vadībā saņēma aizdegtu svecīti, kas simbolizē Miera gaismu no Betlēmes," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

Viņa skaidro, ka miera gaisma tiek iedegta neilgi pirms Ziemassvētkiem Betlēmē, pēc tam skauti un gaidas uguntiņas nogādā Eiropas valstīs. Gaismas liesmiņa jau sesto gadu ceļo arī uz Latviju. Svecīšu liesmiņas tiek aiznestas uz baznīcām, sociālās aprūpes centriem un bērnu iestādēm, pašvaldībām un arī pie skautu un gaidu atbalstītājiem.

"Akciju „Miera gaisma no Betlēmes" 1986. gadā aizsāka Austrijas radio ziņu aģentūra, un tā bija daļa no labdarības pasākuma bērniem invalīdiem un sociāli nenodrošinātajiem cilvēkiem. Akcijas mērķis ir nodot Gaismas un Miera vēstījumu un mudināt ikvienu, īpaši skautus un gaidas, radīt un veicināt mieru apkārtējā vidē," norāda I. Kazuša.

Valmiera