Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiks uzsākta peldbaseina un BMX trases būvniecība 7

 Valmieras pilsētas pašvaldības dome atbalstīja sadarbības līguma slēgšanu ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par Vidzemes Olimpiskā centra attīstības projekta īstenošanu.

 Atbilstoši līgumam, Izglītības un zinātnes ministrija piešķirs Valmieras pilsētas pašvaldībai valsts budžeta līdzekļus EUR 1 696 445 apmērā, kas paredzēti peldbaseina un slēgtās BMX riteņbraukšanas trases būvniecībai.

Tāpat ir paredzēts, ka Valmieras pilsētas pašvaldība šī projekta īstenošanai 2015.gadā saņems EUR 1 318 860 valsts budžeta līdzfinansējumu, savukārt 2016.gadā valsts budžeta līdzfinansējums projekta īstenošanai paredzēts EUR 1 190 629 apmērā, bet 2017. gadā EUR 1 243 000 apmērā. Kopumā peldbaseina un slēgtas BMX riteņbraukšanas trases būvniecības projektam paredzēta valsts mērķdotācija EUR 5 448 934 apmērā. 

Jaunais peldbaseins tiks būvēts atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības, savukārt uzrādītie rezultāti tiktu atzīti no Peldēšanas federācijas puses. Paredzēts, ka peldbaseins būs ar astoņiem 25m celiņiem, kuru dziļums būs no 1,2 metriem līdz 2,3 metriem. Jaunajā peldbaseinā būs arī divi mazie – 8x12,5 metru baseini, kur dziļums būs 0,9 metri. Šie mazākie baseini tiks izmantoti bērnu peldētprasmes apmācībai. Savukārt skatītājiem ir paredzētas tribīnes ar 300 vietām.

Peldbaseina kompleksā paredzēts izveidot arī sportistu rehabilitācijas zonu ar pirtīm un terapijas kabinetiem, ģērbtuves ar 300 vietām, medicīnas kabinetus, treneru kabinetus, Valmieras Bērnu sporta skolas un tehniskās telpas, kā arī sauso treniņu zāli. Jāpiebilst, ka peldbaseins ar stiklotu gaiteni būs savienots ar Vidzemes Olimpiskā centra ēku, bet baseina ūdens sildīšanai tiks izmantota solārā (saules) enerģija, kā arī citi risinājumi, lai nodrošinātu maksimāli efektīvu un videi draudzīgu baseina ēkas funkcionēšanu. Savukārt slēgtā BMX riteņbraukšanas trase paredzēta sacensību izmērā – 77x55 metru garumā un tā atbildīs Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības prasībām. 

Arī riteņbraukšanas trasē varēs rīkot starptautiskas sacensības, kurās sasniegtie rezultāti tiks atzīti no Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības puses. BMX trasē tiks izveidotas skatītāju tribīnes aptuveni ar 2000 vietām. Būtiski, ka BMX trase būs transformējama. Tas nozīmē, ka to varēs izmantot arī citu pasākumu norisei.

Noslēdzoties būvniecības darbiem, tiks veikta visas teritorijas labiekārtošana, izveidojot bruģētu gājēju celiņu tīklojumu, apstādījumu un atpūtas zonas, kā arī laukumu bērnu aktivitātēm.Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks norāda: „Peldbaseina un slēgtās BMX riteņbraukšanas trases projekts ir ļoti nepieciešams Valmieras pilsētai. Tā īstenošana ļaus stiprināt Valmieras kā Vidzemes sporta centra nozīmi, kā arī nodrošinās nepieciešamo infrastruktūru dažāda līmeņa sporta sacensību un treniņu norisei.

 Ne mazāk svarīgi, tā būs papildu iespēja popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu iedzīvotāju un skolu jaunatnes vidū, mudinot iesaistīties dažādās sporta aktivitātes un rūpēties par savu veselību”.Valmieras pilsētas pašvaldība tuvākajā laikā izsludinās iepirkumu par būvniecības darbu veikšanu. Plānots, ka būvniecība varētu tikt uzsākta 2014.gada rudenī.

Komentāri 7

zimejumi ***

musdienas sen jataisa aerofoto maketu, mini ka gribi izvietojumu

pirms 4 gadiem, 2014.07.30 22:50

valka izmirst

brauc peldet valmiera. doma valst katra ciem baseinus buves?

pirms 4 gadiem, 2014.07.31 14:35

nazis

Kad smiltenes baseinā beidzot ūdeni ielies?

pirms 4 gadiem, 2014.07.31 17:55

mm

Būs vien jāturpina Valgas baseins apmeklēt.....bet žēl ka nav Valkā........

pirms 4 gadiem, 2014.07.31 18:28

Valmiera