Tilta pār Gauju Valmierā rekonstrukcijai piesakās trīs pretendenti

Valmieras pilsētas pašvaldības konkursā par tilta pār Gauju Valmierā, Cēsu ielā, rekonstrukciju pieteikušies trīs pretendenti, aģentūrai BNS pastāstīja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

Viņa informēja, ka pieteikumu izvērtēšanai būs nepieciešams mēnesis.Pieteikšanās konkursā beidzās otrdien.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka tilta pār Gauju Valmierā rekonstrukcijas paredzamā līgumcena ir divi miljoni latu.

Valmieras pilsētas pašvaldībā iepriekš klāstīja, ka Gaujas tilta rekonstrukcija ir viens no sarežģītākajiem projektiem, kāds īstenots Valmieras pilsētā, jo tas atrodas pašā centrā un ir galvenā maģistrāle, kas savieno abas pilsētas daļas.

Pašvaldībā atturīgi prognozēja tilta pār Gauju rekonstrukcijas darbu sākšanas un beigu termiņus, jo tie atkarīgi no procesa virzības - iepirkuma procedūras un citiem pasākumiem -, kā arī konkursā piedāvātajiem tehniskajiem risinājumiem ‒ pagaidu tilta uzstādīšanu/neuzstādīšanu darbu laikā, pagaidu tilta ekspluatēšanas iespējām ziemas mēnešos un citiem.

Paredzēts, ka rekonstrukcijas gaitā pilnībā tiks nomainīta tilta brauktuves konstrukcija. Jaunie trotuāri abās tilta pusēs tiks veidoti 2,5 metrus plati, lai vietas pietiktu arī riteņbraucējiem. Brauktuve būs astoņus metrus plata.

Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" aktivitātē "Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai".

Valmiera