Turpinās Stacijas ielas rekonstrukcija Valmierā

Valmierā sekmīgi turpinās Stacijas ielas, Cēsu ielas posmā no Gaujas tilta līdz Stacijas ielai un Mazās Stacijas ielas rekonstrukcija.

Darbi turpinās vienlaikus trijos posmos, un pašlaik notiek plānotajā grafikā. Stacijas laukumā un Stacijas ielas posmā no Pleskavas līdz Marijas ielai turpinās apakšzemes komunikāciju izbūve. Lai gan urbumi projektēšanas stadijā šajā posmā uzrādījusi labu grunti, dabā pierādījusies nepieciešamība to mainīt. Tāpat, kā jau pieredzēts citos lielos ielu pārbūves projektos, „pārsteigumus" periodiski sagādā apakšzemes komunikācijas, kas darbu gaitā atklājas ārpus dokumentos norādītajām teritorijām.

Komunikāciju izbūve turpinās arī Stacijas ielas posmā no iebrauktuves pie ēkas Stacijas ielā Nr.17 līdz Meža ielai, kā arī autoostas rajonā. No pagājušās nedēļas komunikāciju izbūves dēļ Cēsu ielas posmā no Gaujas tilta Pārgaujas pusē līdz Vidzemes Augstskolas stāvlaukumam divvirzienu satiksmei atvērta tikai viena braukšanas josla. Satiksme iepriekš minētajā posmā tiek organizēta ar pagaidu luksoforu. Šādi ierobežojumi saglabāsies vēl vismaz divas nedēļas, lai pabeigtu visus iecerētos darbus.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka būs nepieciešams papildus laiks šī ielas posma izbraukšanai. Zināmas neērtības šajā posmā ir arī gājējiem, jo slēgta ietve no Gaujas tilta līdz Teodora Ūdera ielai. Tāpat saņemtas sūdzības par to, ka autovadītāji neņem vērā izveidoto gājēju pāreju iepretim veikalam „ Rīts".

Lai to padarītu redzamāku, plānots uzklāt horizontālo krāsojumu, kā arī uzstādīt zīmi ar dzeltenu malu.

Projekts „Stacijas ielas, Cēsu ielas (posmā no Gaujas tilta līdz Stacijas ielai) un Mazās Stacijas ielas rekonstrukcija" tiks īstenots līdz 2011.gada beigām. Visā rekonstrukcijas darbu zonā tiks mainīts brauktuves segums, pārbūvētas apakšzemes komunikācijas, izbūvēti gājēju un velosipēdistu celiņi, kā arī pārbūvēts ielu apgaismojums.

Eksperimentālā kārtā šajā ielas posmā tiks ierīkots LED apgaismojums, kas ļaus ietaupīt finanšu līdzekļus, to ekspluatējot. Būtiskākās izmaiņas skars autoostas daļu, jo tiks mainīts līdzšinējais satiksmes kustības profils. Mainīsies visu krustojumu rādiusi, kā arī tiks paplašināts stāvlaukums pie Vidzemes Augstskolas.

Rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādājusi SIA "Projekts 3", savukārt projektu īstenos ceļu būves firma SIA „Binders".

Valmiera