Uzsāks Gaujas tilta Valmieras centrā rekonstrukciju

Valmieras pilsētas pašvaldība noslēgusi līgumu par Gaujas tilta rekonstrukciju Valmierā. Konkursa rezultātā darbus uzticēts veikt Latvijas - Lietuvas kopuzņēmumam „Viadukts".

Plānots, ka oktobrī tiks izveidots pagaidu tilts, kas sastāvēs no trīs daļām un būs balstīts uz pāļiem. Pagaidu upes šķērsošanas vieta būs pie rekonstruējamā tilta Vidzemes Augstskolas pusē un tiks veidota tik augsta, lai atrastos virs plūdu līmeņa un to varētu izmantot arī ziemā un pavasarī. Tiltam būs divas braukšanas joslas un viena gājēju celiņš.

Tiklīdz pagaidu tilts būs sagatavots izmantošanai, pilsētas centrā tiks slēgts pašreizējais tilts pār Gauju, jo ziemas sezonā notiks tā demontāža līdz pat balstiem. Vienlaikus ziemas mēnešos rūpnīcā tiks gatavots jaunais tilta elementi, kas tiks montēti nākamā gada vasarā.

Tilta rekonstrukciju plānots pabeigt 13 mēnešu laika no darbu sākšanas.

Jau ziņots, ka konkursā pavisam bija saņemti četri piedāvājumi.

Gaujas tilta rekonstrukcija varētu būt viens no sarežģītākajiem projektiem, kāds tiks īstenots pilsētā, jo tas atrodas pašā centrā un ir galvenā maģistrāle, kas savieno abas tās daļas. Šo projektu pašvaldība īstenos, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu. Paredzēts, ka rekonstrukcijas gaitā tiks pilnībā nomainīta tilta brauktuves konstrukcija. Jaunie trotuāri abās tilta pusēs tiks veidoti 2,5 metrus plati, lai vietas pietiktu arī riteņbraucējiem, bet brauktuve būs astoņus metrus plata.

Tilta rekonstrukcijas projektu izstrādājusi SIA „Projekts 3". Tā kā tilta nesošā konstrukcija rekonstrukcijas gaitā netiks mainīta, bet uzlabota, ir ierobežotas iespējas mainīt tilta arhitektonisko veidolu.

Tomēr projekta autori piedāvā pārmaiņas veikt, izmantojot rekonstrukcijā oriģinālus apgaismes ķermeņus, tilta margas. No vairākiem arhitekta piedāvātajiem variantiem iepriekš lielāko atbalstu izpelnījās "V" burta formas apgaismes stabu konstrukcija, kurā stabi izvietoti kā ribojums, tunelis, ar ieliekumu brauktuves virzienā.

Tilta balstus sāka būvēt 1939.gadā, bet 1943.gadā tiltam tika uzlikta metāla pamatne. 1963.gadā tilts tika rekonstruēts, atstājot metāla sijas, bet izbūvējot dzelzsbetona plāksnes koka konstrukciju vietā.

Valmiera