Uzsāks pagaidu tilta būvniecību pār Gauju Valmieras centrā

Jau tuvākajā laikā tiks uzsākta pagaidu tilta būvniecība Valmieras centrā pār Gauju, par to trešdien, 28.septembrī vienojās uzņēmuma „Viadukts" pārstāvji kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un būvuzraugiem, SIA „Jurēvičs un Partneri".

Uzņēmuma, kam konkursa rezultātā uzticēts veikts Gaujas tilta Valmieras centrā rekonstrukciju, pārstāvji jau iekārtojuši būvlaukumu upes kreisajā krastā, kā arī uzsākuši pievadceļu izbūvi un ir gatavi jau tuvākajā laikā uzsākt pagaidu tilta būvniecību. Plānots, ka tas būs no trīs daļām, tiks balstīts uz pāļiem un abos krastos.

Pagaidu tilts tiks izbūvēts blakus rekonstruējamam tiltam iepretim Vidzemes Augstskolai. Pagaidu tiltam būs asfalta segums. Tiltam būs divas braukšanas joslas un viena gājēju josla. Satiksme uz pagaidu tilta būs atļauta gan vieglajam transportam, gan sabiedriskajam, izņemot smagās transporta vienības. No nākamā gada braukšana pār pagaidu tiltu būs liegta arī tām smagā transporta vienībām, kam tas pašlaik ļauts ar pašvaldības izsniegtām caurlaidēm.

Tiklīdz pagaidu tilts būs sagatavots izmantošanai, pilsētas centrā tiks slēgts pašreizējais tilts pār Gauju, jo ziemas sezonā notiks tā demontāža līdz pat balstiem. Vienlaikus ziemas mēnešos rūpnīcā tiks gatavoti jaunā tilta elementi, kas tiks montēti nākamā gada vasarā.

Tilta rekonstrukciju plānots pabeigt 13 mēnešu laikā no darbu uzsākšanas.

Jau ziņots, ka Valmieras pilsētas pašvaldība noslēgusi līgumu par Gaujas tilta rekonstrukciju Valmierā. Konkursa rezultātā darbus uzticēts veikt Latvijas - Lietuvas kopuzņēmumam „Viadukts".

Konkursā kopumā tika saņemti četri piedāvājumi.

Gaujas tilta rekonstrukcija varētu būt viens no sarežģītākajiem projektiem, kāds tiks īstenots pilsētā, jo tas atrodas pašā centrā un ir galvenā maģistrāle, kas savieno abas tās daļas. Šo projektu pašvaldība īstenos, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu. Paredzēts, ka rekonstrukcijas gaitā tiks pilnībā nomainīta tilta brauktuves konstrukcija. Jaunie trotuāri abās tilta pusēs tiks veidoti 2,5 metrus plati, lai vietas pietiktu arī riteņbraucējiem, bet brauktuve būs astoņus metrus plata.

Tilta rekonstrukcijas projektu izstrādājusi SIA „Projekts 3". Tā kā tilta nesošā konstrukcija rekonstrukcijas gaitā netiks mainīta, bet uzlabota, ir ierobežotas iespējas mainīt tilta arhitektonisko veidolu. Tomēr projekta autori piedāvā pārmaiņas veikt, izmantojot rekonstrukcijā oriģinālus apgaismes ķermeņus, tilta margas. No vairākiem arhitekta piedāvātajiem variantiem iepriekš lielāko atbalstu izpelnījās "V" burta formas apgaismes stabu konstrukcija, kurā stabi izvietoti kā ribojums, tunelis, ar ieliekumu brauktuves virzienā.

Tilta balstus sāka būvēt 1939.gadā, bet 1943.gadā tiltam tika uzlikta metāla pamatne. 1963.gadā tilts tika rekonstruēts, atstājot metāla sijas, bet izbūvējot dzelzsbetona plāksnes koka konstrukciju vietā.

Valmiera