Uzsāks sniega izvešanu no Valmieras pilsētas

„Naktī uz otrdienu SIA „Valmieras Komunālā saimniecība" uzsāks sniega izvešanu no Valmieras pilsētas šaurākajām brauktuvēm. Primāri sniegs tiks izvests no Gaujas tilta pilsētas centrā. Darbi iespēju robežās norisināsies vakara un nakts stundās, un sniegs tiks vests uz speciāli ierīkotu laukumu Ezera un Senču ielu krustojumā," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

Snigšana un putināšana pagājušās nedēļas nogalē bijis pārbaudījums arī ielu uzturētājiem. SIA „Valmieras Komunālā saimniecība" valdes priekšsēdētājs Helmūts Briežkalns informēja, ka ceturtdien un piektdien brauktuvju tīrīšanā un kaisīšanā iesaistītas visas uzņēmuma rīcībā esošās tehnikas vienības. I.Kazuša norāda, ka ņemot vērā finanšu resursus, kā arī, lai nodrošinātu drošu satiksmi un iedzīvotāju nokļūšanu darbā un atgriešanos mājās, ielu tīrīšana un kaisīšana ar pretslīdes materiālu arī šogad līdzīgi kā pērn veikta pēc noteiktas, apstiprinātas kārtības. Ielas Valmieras pilsētā sadalītas četrās grupās. A klases ielas ir galvenās jeb maģistrālās asfaltētās brauktuves (Tērbatas, Rīgas, Cēsu, Brenguļu Stacijas u.c.), kur tīrīšana un kaisīšana ir obligāta un prioritāra un tiek uzsākat 30 minūtes pēc snigšanas. Šīs ielas ir 41,2 kilometru garumā, un braukšanas kvalitātes nodrošināšana tīrot un kaisot ar sāli ir prioritāte. Pagājušās nedēļas nogalē šīs brauktuves tīrītas par vairākas reizes dienā.

„B klases ielas 26,33km garumā ir maģistrālajām ielām pieguļošās asfaltētās brauktuves, kas šajā gadā no sniega segas atbrīvotas un kaisītas 2-4 stundu laikā pēc snigšanas. C klases brauktuves 17,12 km garumā ir ar grants segumu klātās, kas pieguļ B klases ielām, un tur tīrīšanu sāk 4 stundas pēc snigšanas, kad svaigā sniega sega ir vismaz 5cm bieza. Savukārt D klases ielas, kas pilsētā ir 30,6 km garumā, ir mazākas nozīmes granseguma brauktuves, kā arī pilsētas stāvlaukumi. Darbi šajās zonās tiek veikti nepieciešamības gadījumā. Gan C, gan D klases ielu tīrīšanā netiek pielietoti pretslīdes materiāli. Nepieciešamības gadījumā to segums tiek tikai rievots," skaidro I. Kazuša.

Pagājušās nedēļas nogalē neērtības valmieriešiem un Valmieras viesiem radījuši aizputinātie un vietām neizbraucamie pilsētas stāvlaukumi. Uzņēmumā „Valmieras Komunālā saimniecība" atzīst, ka stāvlaukumi saskaņā ar noteikto kārtību tiek tīrīti pēc tam, kad no sniega atbrīvotas nozīmīgākās brauktuves. H.Briežkalns vērš uzmanību, ka laukumu kopšanu vietumis apgrūtinājušas arī tur novietotās automašīnas.

Valmieras pilsētas pašvaldība atvainojas autovadītājiem par neērtībām un pārskatīs kārtību, kādā ziemas apstākļos kopjami nozīmīgākie stāvlaukumi.

Valmiera