Valmierā apskatāma LR Neatkarības gadadienai veltīta izstāde

No 5. līdz 15. maijam Valmieras Novadpētniecības muzeja Izstāžu zālē ikviens valmierietis un pilsētas viesis aicināts apskatīt Valmieras Novadpētniecības muzeja veidoto izstādi „Latvijas Neatkarības atjaunošana. 20 gadi Valmierā."

„Izstāde veltīta 1990.gada 4.maijā parakstītajai deklarācijai par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu. Vēlamies parādīt to, kā šo 20 gadu laikā mainījusies Valmieras pilsēta, tās tēls," informē Valmieras Novadpētniecības muzeja izstāžu speciāliste, izstādes kuratore Arta Slesere. „Šo 20 gadu laikā izaugusi jauna paaudze, kas par šo politisko faktu zina tikai no vēstures grāmatām, dokumentālām liecībām un cilvēku atmiņām. Savukārt mēs vēlamies viņiem pastāstīt, kā šis laika periods izskatījies Valmieras pilsētā".

Valmieras Novadpētniecības muzeja direktore Iveta Blūma: „Cilvēkiem šobrīd nepieciešamas pozitīvas emocijas, kaut kas skaists, tāpēc izstādi veltījām pilsētas attīstībai, nevis politiskajām norisēm."

Līdzīgi kā Latvija kopumā, šo 20 gadu laikā mainījusies arī Valmiera. „Veidojot izstādi, arī man, kā valmierietei, bija interesanti uzzināt, kas mainījies pilsētas sejā. Tieši tāpēc par izstādes tēmu izvēlējāmies pilsētvidi un arhitektūras objektus, kas uzcelti Valmierā. Tās nav tikai ēkas vien - tie ir Valmieras cilvēki, viņu domas, darbs, spēks un sapņi," papildina Arta Slesere.

Neatkarības atjaunošanas gados Valmierā notikušas nozīmīgas vizuālas pārmaiņas. Kā informē muzeja speciālisti, uzcelti un rekonstruēti vairāk kā simts objekti. Pilsēta ir skaista un dinamiska, daudzi uzsver, ka šeit ērti dzīvot, strādāt, mācīties un atpūsties.

„Protams, ir lietas, kuras varēja tikt veidotas savādāk, taču tad tā vairs nebūtu tā Valmiera ko pazīstam un ko esam iemīļojuši. Izstāde ir iespēja palūkoties uz Valmieru no malas un ieraudzīt tajā ko jaunu," aicina izstādes kuratore Arta Slesere.

„Izstāde vienlaikus ir mēģinājums salīdzināt, kā viss izskatījās toreiz un kā ir tagad, ar fotogrāfiju palīdzību rādot konkrētas vietas un būves 20 gadu attīstības perspektīvā. Izstādes foto materiāli ir no muzeja krājuma, iestāžu un organizāciju interneta vietnēm, vairākas izstādē redzamās fotogrāfijas tapušas kā konkursa darbi Valmieras Tūrisma informācijas centra rīkotajā ikgadējā foto konkursā, līdz ar to arī paši valmierieši savā ziņā piedalījušies izstādes tapšanā".

Izstādē apskatāmas 20 planšetes, kas atspoguļo Latvijas Neatkarības 20 gadus Valmieras pilsētā. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 15.maijam. Pēc tam tā ceļos pa iestādēm un organizācijām Vidzemes reģionā, bijušajā Valmieras rajona teritorijā. Ja ir interese un iespējas to izstādīt arī savā uzņēmumā, interesenti var pieteikties muzejā pa tālruni 64207637.

Valmiera