Valmierā atklāj 18 grozu disku golfa parku

No pirmdienas, 3. maija, publiskai lietošanai tiek atklāts pirmais 18 grozu disku golfa parks Valmierā. Tas atradīsies valmieriešiem pazīstamajā dabas parkā “Pauku Priedes”. Disku golfa parkā ikviens interesents bez maksas ar savu inventāru varēs pārbaudīt prasmes disku golfa sportā.

Disku golfa parka “Pauku Priedes” izveide ir vairāku Valmieras disku golfa spēlētāju iniciatīva. Projekts tika uzsākts pirms deviņiem mēnešiem, kad projekta autori Kārlis Kozulāns un Gatis Rudiņš gribēja izveidot vietu Valmierā, kur paši var ikdienā trenēties un spēlēt disku golfu. Sākotnējais plāns par trasi Dīvaliņa pļavu apkārtnē nerealizējās, bet pilsētas pašvaldība palīdzēja ievirzīt sarunas par teritoriju Pauku Priedēs.

Parka izveide nebūtu iespējama bez teritorijas īpašnieces Andas iesaistes, tāpēc jāsaka liels paldies par to, ka noticēja idejai un deva atļauju parkā uzstādīt disku golda trasi. Anda pati atklāj: “Kad mani uzrunāja disku golfa aktīvisti, ideja šķita interesanta, un tā kā teritorija tam bija piemērota, šobrīd darbi sekmējušies jau tiktāl, ka trase kļuvusi pieejama. Cerams, ka sadarbība ilgtermiņā būs sekmīga un spēle brīvā dabā ieinteresēs gan vietējos valmieriešus, gan pilsētas viesus. Lai dabas parka apmeklētājiem atpūta sniegtu gandarījumu, aicinātu būt atbildīgiem pret sevi, citiem un apkārtējo vidi”.

Liels paldies jāsaka arī atbalstītājiem - “Vidzemes Mērnieks”, “LVKV”, “L.P.Jana”, “AIMASA”, “SCA”, “Printo”, “BYKO-LAT”, Valmieras pašvaldībai un Valmieras novada fondam -, bez kuru atbalsta trases tapšana nenotiktu tik raiti. Projekta vadītājs Kārlis Kozulāns: “Esmu gandarīts, ka tik īsā laikā ir izdevies izveidot un labiekārtot Valmierā vēl vienu aktīvās atpūtas vietu, kur varēsim popularizēt disku golfu. Ceru, ka Valmieras iedzīvotāji novērtēs mūsu pūles pilnveidot šo apkārtni. Visi ar savu disku golfa inventāru laipni gaidīti jebkurā laikā, savukārt, tiem, kam sava inventāra vēl nav, drīzumā par nelielām izmaksām to būs iespējams iznomāt”.

Disku golfs ir sporta spēle, kurā spēlētāja uzdevums ir iemest lidojošo šķīvīti jeb disku grozā ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Lai uzsāktu spēlēt disku golfu nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība vai prasmes, tādēļ tas piemērots visām vecuma grupām.

Valmiera