Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā atklās Resursu centru romu bērniem un jauniešiem

31.oktobrī pulksten 14:00 Valmieras jaunatnes centrā „Vinda”, Rīgas ielā 42, tiks atklāts Resursu centrs romu bērniem un jauniešiem. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Valmieras pilsētas pašvaldības, biedrības „Izglītības iniciatīvu centrs”, Valmieras izglītības iestādēm, Sociālā dienesta, kā arī romu mediators Valmieras pilsētā, romu tautības bērni, jaunieši un viņu vecāki. 

Klātesošajiem būs iespēja uzzināt par Resursu centra izveides ideju, mērķiem, kā arī iepazīties ar tā piedāvātajām iespējām.Resursu centrs ir veidots kā vieta, kur tikties romu tautības cilvēkiem, organizēt dažādas nodarbības bērniem un jauniešiem, praktikumus vecākiem un citus pasākumus, lai veicinātu piederības sajūtu, mudinātu piedalīties pašpalīdzības grupas darbībā, kā arī nodrošinātu iespēju attīstīt dažādas prasmes un iemaņas. 

Resursu centrā projekta gaitā tiks organizēti arī vairāki starpkultūru komunikācijas pasākumi romu, kā arī citu etnisko grupu kultūru elementu iepazīšanai. Romu tautības cilvēki, kuri ieguvuši izglītību un daudz sasnieguši, stāstīs jauniešiem par savu dzīves ceļu, ar dažādu vingrinājumu palīdzību motivējot, iedrošinot un pārliecinot jauniešu, ka sasniegumus dzīvē iespējams gūt arī romu cilvēkiem. Īpaši praktikumi tiek plānoti arī vecākiem, lai parādītu, kā iegūt izglītību, vienlaikus saglabājot romu kultūras vērtības. 

Tiks runāts par to, ko vecāki un bērni viens no otra sagaida un kā ģimenei veidot labu sadarbību ar vietējo sabiedrību. Šobrīd arvien vairāk savu darbību aktivizē romu nevalstiskās organizācijas (NVO). Resursu centrā tiks doti praktiski ieteikumi un padomi organizāciju darba aktivizēšanai demokrātijas vērtību apguvē. Šī būs arī vieta, kur netraucēti sniegt profesionālas konsultācijas skolotājiem, pašvaldības darbiniekiem, romu bērnu vecākiem, NVO pārstāvjiem un citām iesaistītajām pusēm.

 Tāpat romu mediators ar tautiešiem varēs pārrunāt dažādus jautājumus, kā kopā ar romu kopienas koordinatoru plānot, saskaņot un īstenot vērtīgus projektus. Resursu centra darbībā aktīvi piedalīsies arī romu mediators, kas Valmierā strādā jau kopš jūlija vidus, un kura galvenais uzdevums ir veicināt saikni un sadarbību romu kopienas, dažādām pašvaldības un valsts  institūciju, kā arī vietējās sabiedrības starpā. 

Valmiera