Valmierā darbu atsācis Dienas centrs bērniem un jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem 1

Kopš 8.februāra Valmierā darbību atsācis Dienas centrs bērniem un jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Valmieras Sociālā dienesta vadītāja Iveta Liepiņa skaidro, ka Dienas centrā šobrīd regulāri uzturas pieci jaunieši. Dienas centrs izveidots, lai uzlabotu dzīves kvalitāti bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, dodot iespēju augt savā ģimenē, nevis atrasties speciālā institūcijā.

Vienlaikus tā ir iespēja vecākiem turpināt savas darba gaitas, darba dienās atstājot bērnu speciālistu aprūpē. Dienas centrā bērni un jaunieši tiek aprūpēti, piedalās dažādās nodarbībās, attīstot gan mākslinieciskās prasmes, gan apgūstot rokdarbus un iespēju robežās tiek mācīti sevi aprūpēt patstāvīgi.

Februārī ar jauniešiem strādā sociālā darbiniece Maija Ozoliņa, taču jau tuvākajā laikā iecerēts piesaistīt otru sociālo darbinieku, jo vasarā, kad izglītības iestādēs beigušās mācības, Dienas centrā uzturēsies vairāk bērnu un jauniešu.

Dienas centrā paredzēta vieta 12 bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Šogad Dienas centra uzturēšanai paredzēti vairāk nekā Ls 26 800, no kuriem Ls 20 000 ir LR Labklājības ministrijas finansējums, pārējais - Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Komentāri 1

Valmiera