Valmierā diskutē par profesionālās izglītības iestāžu apvienošanu

"12.janvārī Valmieras pilsētas pašvaldības administratīvajā ēkā Lāčplēša ielā 2 notika Valmieras Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna. Sanāksmes galvenais temats bija profesionālās izglītības attīstība Valmierā. Sēdē piedalījās uzņēmēji, pašvaldības domes deputāti, struktūrvienību vadītāji un profesionālās izglītības iestāžu vadītāji.

 

Saskaņā ar Ministru kabineta apstiprināto dokumentu „Profesionālās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas pamatnostādnes 2010. - 2015.gadam", Valmierā iecerēts veidot vienu no profesionālās izglītības kompetences centriem. 2009.gada 10.decembrī Izglītības un zinātnes ministrija uzdeva pašvaldībām kopā ar profesionālās izglītības iestādēm izstrādāt profesionālās izglītības stratēģiju un līdz šā gada 4.februārim dot atbildi par turpmāko darbību.

 

Valmieras Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēdē Valmieras 36.arodvidusskolas direktors, profesionālās izglītības stratēģijas izstrādes darba grupas vadītājs Guntars Bilsēns klātesošos iepazīstināja ar izstrādāto profesionālās izglītības iestāžu reorganizācijas plānu.

 

Kompetences centru Valmierā iecerēts veidot uz Valmieras 36.arodvidusskolas bāzes, apvienojot to ar Valmieras Pārtikas ražotāju vidusskolu. Guntars Bilsēns pastāstīja, ka Kompetences centra izveidošanai plānots valsts un Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums vairāku miljonu latu apmērā. Par šiem līdzekļiem paredzēts izbūvēt jaunu piebūvi līdzšinējām Valmieras 36.arodvidusskolas ēkām, iekārtot modernas laboratorijas, izveidot eksaminācijas centru, bibliotēku un sporta centru.

 

Kopējā Kompetences centra platība iecerēta vairāk nekā 6880m2. Jāpiebilst, ka Kompetences centra specializācija būs pārtikas produktu ražošanas tehnoloģijas, ēdināšanas pakalpojumi, viesnīcu un restorāna pakalpojumi, sadarbībā ar Vidzemes Profesionālās izglītības centru nodrošinot arī sākotnējās profesionālās izglītības iespējas metālapstrādē, elektrotehnikā un kokapstrādē.

 

Uzklausot Valmieras 36.arodvidusskolas, Valmieras Pārtikas ražotāju vidusskolas direktoru un Vidzemes Profesionālās izglītības centra direktora Kārļa Greiškalna viedokli, Valmieras Uzņēmēju konsultatīvās padomes dalībnieki pauda atbalstu Kompetences centra izveidei Valmierā, kā arī apstiprināja gatavību sniegt savus priekšlikumus par uzņēmējiem nepieciešamajām mācību programmām Kompetences centrā. "Jāpiebilst, ka par atbalstu Kompetences centra izveidei, kā arī par tā atrašanās vietu domes sēdē lems pašvaldības domes deputāti," saka L. Tarbuna.

 

Sanāksmē Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks informēja uzņēmējus par aktualitātēm pašvaldībā, savukārt pašvaldības finanšu direktore Inta Štefenberga sniedza informāciju par pašvaldības budžeta plānu 2010.gadam un 2009.gada budžeta izpildi.

Valmiera