Valmierā īstenos interešu izglītības sporta programmu volejbolā

Ceturtdien, 17.februārī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika apstiprināta interešu izglītības sporta programmas „Volejbols" īstenošana Valmieras Bērnu sporta skolā. Programmas īstenošana tiks uzsākta ar 2011./2012.mācību gada 1.septembri.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Neimane informē, ka lēmums, ka volejbols kā interešu izglītības programma tiks īstenota Valmieras Bērnu sporta skolā, pieņemts, ņemot vērā bērnu un viņu vecāku pieprasījumu un interesi, kā arī atbilstošas sporta infrastruktūras un materiālā nodrošinājuma pieejamību.

„Volejbols kā interešu izglītības sporta programma līdz 2009.gadam jau tika piedāvāta Valmieras Jaunatnes centrā „Vinda", tomēr situācijā, kad tika samazināts valsts finansējums interešu izglītībai, pašvaldībai nācās atteikties no konkrētu programmu turpmākas realizācijas, tajā skaitā arī no volejbola. Tomēr volejbols ir iecienīta spēle valmieriešu vidū, ko apliecina ne tikai kuplais komandu un dalībnieku skaits Valmieras skolēnu sporta sacensībās, pilsētas volejbola čempionātā un vasaras pludmales volejbola turnīros, bet arī tas, ka pilsētā vairāk nekā 60 jauniešu regulāri un aktīvi nodarbojas ar šo sporta veidu.

Šobrīd pašvaldība ir radusi iespēju ar 2011./2012.mācību gadu interesentiem piedāvāt volejbola nodarbības Valmieras Bērnu sporta skolā," norāda Valmieras Izglītības pārvaldes speciālists sporta jautājumos Toms Upners.

E. Neimane atzīmē, ka, lai sekmētu sporta izglītības programmu pārraudzību pilsētā, pērn Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti nolēma, ka no 2010./2011.mācību gada Valmieras Bērnu sporta skola pārņemot turpinās īstenot interešu izglītības sporta programmas, kas iepriekš bija pieejamas Valmieras Jaunatnes centrā „Vinda".

Šobrīd sporta skolā mazie valmierieši var trenēties sešās profesionālās ievirzes sporta programmās: basketbolā, futbolā, hokejā, vieglatlētikā, peldēšanā un orientēšanās sportā, kā arī interešu izglītības sporta programmās badmintonā, florbolā, airēšanā, daiļslidošanā un sporta grupā „Stars S".

Valmiera