Valmierā: Jauno ķīmiķu skolas nodarbībās skolēnus iepazīstina ar apiterapiju un dabīgo kosmētiku

10.decembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā notika Jauno ķīmiķu skolas nodarbības, kurās piedalījās skolēni no Valmieras 2.vidusskolas, Matīšu pamatskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas. Nodarbību temats - „Veselīgs dzīvesveids. Latvijas dabas produkti, to lietošana".

Daktere Ilona Radziņa skolēniem stāstīja par apiterapiju - dažādu biškopības produktu - medus, ziedputekšņu, bišu maizes, propolisa, bišu mātes pieniņa - izmantošanu medicīnā.

Daktere uzsvērusi, ka produkti, ko ražo bites, ir lielākā medicīnas vērtība to antibakteriālo, antitoksisko, antiseptisko un bakterioloģisko īpašību dēļ. No visiem augu un dzīvnieku produktiem tieši medus ir visbagātākais ar mikroelementiem. Tā lietošana stiprina imūnsistēmu, ārstē klepu, saaukstēšanos, kā arī palīdz ārstēt apdegumus.

Atbildot jautājumu par medus atšķirīgo krāsu, Ilona Radziņa skaidrojusi, ka to ietekmē medus ieguves avots - ziedi, no kuriem tas ievākts, kā arī temperatūra.

„Tumšās krāsas medū ir vairāk minerālvielu. Ar minerālvielām īpaši bagāts ir griķu medus. Griķu medus lietošana uzturā palīdz novērst mazasinību," skaidrojusi Ilona Radziņa.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna informē, ka tāpat Jauno ķīmiķu skolas dalībnieki iepazinās ar kosmētikas ražošanas firmas „Ekoell" produkciju - dabīgo kosmētiku.

Firmas direktore Gunta Fišere un fizikālās medicīnas ārste Dzintra Vāvere skolēniem stāstīja par dabīgās kosmētikas īpašībām un iedarbību.

„Jau kopš seniem laikiem cilvēki dziedniecībā un kosmētikā izmantojuši dažādus augus un ziedus. Firmas „Ekoell" speciālisti, izmantojot plašu augu sagatavošanas pieredzi un mūsdienu kosmetoloģijas sasniegumus, ir izstrādājuši plašu krēmu un citu dabīgās kosmētikas produktu klāstu," par „Ekoell" produkciju stāstīja firmas pārstāvji.

Skolēniem bija iespēja testēt gan šokolādes, gan liliju ziedu krēmu ādai un vairākus citus „Ekoell" produktus.

Jauno ķīmiķu skolas nodarbības organizē un vada bijusī Valmieras Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Janīna Grāvere.

Valmiera