Valmierā Lielajā talkā aicina sakopt Gaujas krastus

Sestdien, 24.aprīlī, no pl.9.00 līdz 14:00 ģimenes, skolēni, studenti, kā arī uzņēmumu un iestāžu kolektīvi Lielajā talkā aicināti sakopt Valmieru.

Pašvaldība noteikusi trīs talkotāju pulcēšanās vietas, kur dalībniekiem tiks izsniegti maisi atkritumu vākšanai - pilsētas brīvdabas estrāde, Cēsu ielā krustojumā pie vecā bānīša sliedēm, kā arī Plostnieku ielā pie pagrabiņiem.

Talkas laikā valmierieši varēs kopt teritoriju pie J.Daliņa stadiona, Stāvajos krastos, estrādi, teritoriju ap Vanšu tiltu un mežu šajā pilsētas daļā, Gaujas krastus Dzelzs tilta rajonā, laukumu pie Dzelzs tilta, vecā bānīša sliežu ceļu un teritoriju ap to. Talkas dalībniekiem, saņemot maisus, tiks noteiktas vietas, kur novietojami maisi ar savāktajiem atkritumiem.

Lielās talkas organizatori, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība atgādina, ka Lielās talkas ietvaros talkošanas vieta nedrīkst būt privāta teritorija! Lielās talkas ideja paredz sakopt publiskās un sabiedriskās teritorijas. Lai nodrošinātu savākto atkritumu savākšanu, dalībnieki aicināti talkot noteiktajās teritorijās, bet gadījumā, ja atkritumus plānots vākt citviet pilsētā, pirms talkas informēt par to pašvaldību.

Jāpiebilst, ka cimdi talkošanai šogad jānodrošina katram pašam. Dalībnieki aicināti parūpēties par talkai piemērotu apģērbu, savukārt bērnus aicinām instruēt par talkas norisi, nodrošināt viņus ar biezākiem cimdiem, lai pasargātu no savainošanās riskiem. Talka notiks arī lietus gadījumā. Talkojot īpaši uzmanīgi rīkoties, atrodot izlietotas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, baterijas, kā arī citus bīstamos atkritumus!

Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā Lielo talku organizēs pilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO). Lai efektīvāk plānotu talkas norisi, kā arī citus pilsētas sakopšanas pasākumus, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina izglītības iestāžu, uzņēmumu un citu organizāciju kolektīvus dalībai talkā 24.aprīlī vai citā dienā pieteikties iepriekš, zvanot 6 4207120.

Lielā talka norisināsies jau trešo reizi, vienlaikus šāds pasākums notiks arī Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Sanktpēterburgas apgabalā.

Valmiera