Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā – Nacionālo bruņoto spēku diena

Šodien daudzviet Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības pasludināšanas 24. gadadienu. Brīvības svētki plaši tiks atzīmēti Valmierā.

SATIKSMES IEROBEŽOJUMU SHĒMA

Svētdien, 4.maijā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Valmierā notiks Nacionālo bruņoto spēku diena ar devīzi „4.maijs – Brīvības svētki”. Tā kā pasākuma ietvaros gaidāmas plašas aktivitātes pilsētas centrā, noteikti šādi satiksmes ierobežojumi:


* no plkst.06.30 līdz 13.00 parādes ģenerālmēģinājuma un parādes laikā satiksmei būs slēgts posms no Rīgas ielas rotācijas apļa līdz Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcai, Lāčplēša iela no Rīgas ielas līdz Ziloņu ielai, stāvlaukums starp tirdzniecības centru „Valleta” un Rīgas ielu, kā arī Katrīnas iela no Rīgas ielas līdz Bastiona ielai;


* ~ no plkst.12.30 līdz 12.50 parādes laikā satiksmei tiks slēgta Rīgas iela no centra rotācijas apļa līdz Grants ielai, kā arī Grants iela;


* no plkst.10.00 līdz 13.00 satiksmei tiks slēgta Raiņa iela (posmā no Beātes ielas līdz Tērbatas ielai) un Tērbatas iela (posmā no Lāčplēša ielas līdz Lucas ielai), apbraucamais ceļš tiks organizēts pa Beātes, Kārļa Baumaņa un Georga Apiņa ielu;

PROGRAMMA:

Šogad 4.maijā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinīgā parāde notiks Valmierā. Nacionālo bruņoto spēku dienas pasākumi Valmierā sāksies pulksten 10.00 ar dievkalpojumu Sv. Sīmaņa baznīcā. Savukārt pulksten 12.00 pilsētas centrā sāksies Nacionālo bruņoto spēku, Jaunsardzes, Valsts robežsardzes vienību un tehnikas parāde. 


Parādes priekšgalā tiks nests Latvijas armijas karogs. Tālāk ierindā soļos 3.Zemessardzes novada, Sauszemes spēku kājnieku brigādes, Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas, Jaunsardzes un Valsts robežsardzes vienības. Parādē piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehnikas vienības.


No pulksten 13:00 līdz 17:00 valmieriešiem un pilsētas viesiem Dīvaliņa pļavās būs iespējams vērot tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi, kā arī dažādus paraugdemonstrējumus. Šo pasākumu pulksten 13.00 ieskandinās vīru kopa „Vilki” ar savu uzstāšanos.


Paraugdemonstrējumos savas iemaņas rādīs NBS Speciālo uzdevumu vienības kaujinieki, Gaisa spēku aviācijas bāzes glābēji, kā arī Zemessardzes 22.bataljona izlūki un Valsts robežsardzes kinologi, bet Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona speciālisti demonstrēs nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas gaitu. Savukārt ar defilē programmu uzstāsies Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri.


Tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādē interesenti varēs apskatīt apvidus transportierus un bruņumašīnas, pretgaisa aizsardzības lielgabalus un radarus, nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas robotu, ūdenslīdēju un militāro policistu ekipējumu, robežsardzes aprīkojumu, kā arī iepazīt karavīru, zemessargu ieročus un citas militārās tehnikas vienības.


Nacionālo bruņoto spēku parādi Valmierā organizē Nacionālie bruņotie spēki un Aizsardzības ministrija, sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Valmieras pilsētas pašvaldību.

Valmiera