Valmierā norisināsies festivāls „Eiropas kultūras iela”

No 23. līdz 24.jūlijam Valmierā norisināsies starptautisks festivāls „Eiropas kultūras iela", kurā piedalīsies dažādu institūciju un organizāciju pārstāvji no vairākām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tā mērķis ir veicināt starptautisku sadarbību starp dažādām institūcijām un jomām, kā arī veicināt sabiedrības iesaistīšanos sadarbības veidošanā.

Festivāla ietvaros piektdien, 23.jūlijā Valmieras Novadpētniecības muzejā norisināsies konference „Kultūras organizāciju sadarbības modeļi un kultūrpolitikas plānošanas procesi", kurā piedalīsies festivāla oficiālie pārstāvji. Tās ietvaros diskutēs par to, kā veicināt sadarbību starp dažādām institūcijām un jomām - nevalstiskajām organizācijām, valsts institūcijām, uzņēmējiem, kultūras un sociālo jomu.

Savukārt sestdien, 24.jūlijā, visas dienas garumā no plkst. 10 norisināsies dažādas aktivitātes, kas priecēs gan lielus, gan mazus valmieriešus un pilsētas viesus. Plkst.11 Valmieras pilsdrupu estrādē ar eksperimentālā teātra grupas „AtelierchuncheoN" (Itālijas un Valmieras mūziķi un aktieri) izrādi notiks festivāla atklāšana.

No plkst. 12.30 līdz 16.00 laukumā pie Hanzas sienas ikviens interesents varēs iepazīties ar festivāla dalībvalstu tradīcijām un raksturīgākajām iezīmēm, vērojot katras valsts prezentācijas. No plkst. 10 līdz 17.00 Rātslaukumā un Valmieras pilsdrupu teritorijā būs iespēja apmeklēt amatnieku tirdziņu, kā arī iepazīt latviešu senos amatus.

Par vairākām aktivitātēm parūpējušās arī Valmieras jauniešu nevalstiskās organizācijas. No plkst. 13.00 līdz 16.00 aktīvie jaunieši ikvienu aicina doties uz laukumu pie Valmieras Kultūras centra, lai piedalītos spēlē „Eiropas cirks", kuras laikā festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt visu 27 Eiropas Savienības dalībvalstu kultūras. Apmeklētāji varēs nogaršot valstu nacionālos ēdienus, iemācīties sasveicināšanās frāzes, apgūt dažādu tautu deju soļus, atbildēt uz āķīgiem konkursu jautājumiem un piedalīties citās jauniešu sagatavotajās aktivitātēs.

Festivāla noslēgumā no plkst. 23.00 Valmieras pilsdrupu estrādē kino mīļotāji aicināti uz franču kino nakti, kurā būs iespēja skatīties franču režisora Žaka Tatī (Jacques Tati) filmas „Play time", „Turi kreiso", „Pastnieku skola" un „Vakara nodarbības".

Mākslas cienītāji aicināti apmeklēt divas izstādes. Līdz 23.jūlijam Valmieras Kultūras centrā apskatāma spāņu mākslinieku Luisa Haviera Gajas (Luis Javier Gayá) un Blankas Muņoz de Baenas (Blanca Muñoz de Baena) darbu izstāde „Ceļojuma piezīmes", savukārt Valmieras Novadpētniecības muzeja Izstāžu namā līdz 31.jūlijam apskatāma izstāde „Flīžu māksla Portugālē".

Festivālu „Eiropas kultūras iela" organizē Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas". Projektu atbalsta Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instruments, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras kultūras institūcijas, Valmieras Valsts ģimnāzija, Francijas kultūras centrs, kā arī Spānijas un Portugāles vēstniecības Latvijā.

Valmiera