Valmierā noslēgusies pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis” rekonstrukcijas darbu 1.kārta

Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādē „Sprīdītis" noslēgusies rekonstrukcijas darbu 1.kārta. Rekonstrukcijas darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētā projekta „Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis" rekonstrukcija" ietvaros vairāk nekā 945 000 latu apjomā.

PII „Sprīdītis" vadītāja Sarmīte Indriksone skaidro, ka lielākais ieguvums pēc rekonstrukcijas darbu 1.kārtas iestādes kolektīvam un audzēkņiem ir gaišās telpas, kas ieguvušas mūsdienīgu un pirmsskolas izglītības iestādei atbilstošu vizuālo noformējumu un interjeru.

„Telpas pēc pārbūves kļuvušas gaišākas, plašākas un siltākas, sakārtota ventilācijas sistēma un sanitārie mezgli. Esam parūpējušies arī par jauniem atvērta plānojuma skapīšiem, kur bērni var ērti novietot gan apģērbu, gan citas mantas. Pateicamies dizainerēm Zanei un Janai par ieguldījumu telpu noformēšanā un interjera koncepcijas izstrādē.

Tāpat būtisks ieguvums ir arī ēdamzāle un sporta zāle - tagad mums ir sporta nodarbībām piemērotas telpas, kas atvieglo darbu skolotājām. Līdz šim sportam atbilstošas telpas nebija pieejamas - bērni galvenokārt vingroja gaiteņos vai brīvā dabā. Savukārt bērnu vecākiem lielākais ieguvums ir izbūvētais auto stāvlaukums. Tuvākajā laikā plānots izvietot ceļazīmes un izsniegt caurlaides, lai stāvlaukumā auto varētu novietot tikai PII „Sprīdītis" audzēkņu vecāki.

Vēlos pateikties bērnu vecākiem par sapratni remontdarbu laikā. Lai arī bija jāpiedzīvo dažādas ar remontu saistītas neērtības, sūdzības no vecākiem nav saņemtas," skaidro Sarmīte Indriksone.

Šobrīd PII „Sprīdītis" norisinās rekonstrukcijas darbu 2.kārta - turpinās remontdarbi mūzikas nodarbību zālē, grupu telpās, pagrabstāvā, kā arī tiek izbūvēta sporta zāles piebūve. Noslēdzoties remontdarbiem,

„Sprīdītī" tiks radītas papildu vietas vairāk nekā 50 bērniem. Pēc rekonstrukcijas bērniem tiks piedāvātas vairākas jaunas aktivitātes. Pavasarī pašreizējam pedagogu kolektīvam plānojam piepulcināt jaunas skolotājas un tehniskos darbiniekus," informē Sarmīte Indriksone.

Plānots, ka rekonstrukcijas un teritorijas labiekārtošanas darbi pilnībā noslēgsies šā gada jūnijā. Jau ziņots, ka projekta „Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes „Sprīdītis" rekonstrukcija" kopējās izmaksas ir vairāk nekā 1 062 000 latu, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 879 696 lati.

Valmiera