Valmierā notiks 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīti pasākumi

20.janvārī plkst.15.00 Valmierā, pie barikāžu piemiņas akmens, notiks 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts pasākums.

 

Pēc piemiņas pasākuma ikviens aicināts uz Valmieras Valsts ģimnāziju, lai skolas kamīnzālē dalītos atmiņās par 1991.gada janvāra notikumiem. Atmiņu pēcpusdienā kā viesis aicināts piedalīties policijas majors Aleksandrs Melngāršs, kurš stāstīs par piemiņas akmens veidošanu Valmierā, kā arī daktere Inga Bauska, kura 1991.gada barikāžu laikā dežurēja Rīgas Doma baznīcā.

 

22.janvārī plkst.18.00 Valmieras Kultūras centrā tiks pasniegtas 1991.gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīmes.

 

Savukārt no 20. līdz 22.janvārim Valmieras Valsts ģimnāzijā (VVĢ) norisināsies vairākas barikāžu laika piemiņai veltītas aktivitātes.

 

VVĢ vēstures skolotāja Ineta Amoliņa informē, ka skolēni vēstures stundās īpaši radītā atmosfērā pārrunās 1991.gada notikumus, paudīs par to savu viedokli, kā arī klausīsies barikāžu laika radio reportāžu fragmentus un kopīgi dosies nolikt ziedus pie piemiņas akmens. Tāpat skolas kolektīvs veidos tematisku noformējumu gan ģimnāzijas gaiteņos, gan vēstures kabinetā.

Valmiera