Valmierā notiks diskusija „Dzimumu līdztiesība: fakti un mīti”

Ceturtdien, 17.martā, pulksten 17.00 Valmierā notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā (turpmāk - EKPL) organizētā diskusija ciklā „Eirodzīve - kāpēc?". Valmieras iedzīvotāji kopā ar ekspertiem spriedīs, vai dzimumu līdztiesība Latvijā ir problēma vai tendence, cik atšķirīgi vīrietis un sieviete tiek novērtēti sabiedrībā un darba tirgū, un kā veicināt dzimumu līdztiesību ievērošanu.

Diskusija notiks Valmieras integrētās bibliotēkas Klusajā lasītavā (2.stāvā), Valmierā, Cēsu ielā 4. Aicinām ikvienu Valmieras un tās apkārtnes iedzīvotāju piedalīties sarunā un izmantot iespēju tikties neformālā gaisotnē, dalīties domās, veidot augsni vērtīgām idejām un paraudzīties uz Eiropas Savienību no cita skatu punkta.

Latvijas reģionos sabiedrisko attiecību konsultante Lauma Ozoliņa informē, ka diskusijas „Dzimumu līdztiesība: fakti un mīti" mērķis ir dalīties viedokļos, apzināt problēmas, kas saistītas ar tematu un kopā meklēt to iespējamos risinājumus. Sarunu vadīs filozofs prof. Igors Šuvajevs, tajā piedalīsies Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, filosofe Maija Kūle un Latvijas sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla priekšsēdētāja Inete Ielīte.

„Dzimumu līdztiesība ir aktuāls jautājums Latvijas attīstībai, jo tas vēl vairāk saasina krīzes ietekmi uz cilvēku. Medijos uz to pastāvīgi tiek vērsta sabiedrības un politiķu uzmanība, taču kā veicināt dzimumu līdztiesību ievērošanu dzīvē? Uzdevumu ir daudz: jānovērš dzimumu atšķirības darba tirgū un vardarbību pret sievieti, jāveicina darba un ģimenes dzīves labāku saskaņošanu un jārisina neskaitāmi citi jautājumi. Latvijā, līdzīgi kā citās ES dalībvalstīs, šīm jomām nepieciešams pievērst īpašu uzmanību, lai abiem dzimumiem nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas," saka L. Ozoliņa

Valmiera