Valmierā notiks diskusija „Krīze: samelstais un faktiskais”

Šodien, 20.aprīlī, plkst. 17:00 Valmierā notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā (turpmāk - EKPL) organizētā diskusija ciklā „Eirodzīve - kāpēc?". Valmieras iedzīvotāji ar ekspertiem spriedīs, vai šī brīža situācija ir krīze ekonomikas, demokrātijas vai varbūt uzticības jomā, kādi ir krīzes pārvarēšanas rezultāti, cik lielā mērā sabiedrība saprot notiekošo, kā arī par citām tēmām.

Diskusijas mērķis ir dalīties viedokļos, lai apzinātu problēmas un meklētu to iespējamos risinājumus. Sarunu vadīs filozofs prof. Igors Šuvajevs, tajā piedalīsies ekonomists Gatis Kokins un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs, Vidzemes Augstskolas absolvents PhD. Arnis Sauka. „Krīze. Šis vārds tiek nemitīgi lietots vietā un nevietā. Visnotaļ nepārdomāti krīze ir pat nodēvēta par dižķibeli. Bet par kādu krīzi tad tiek runāts - finanšu, ekonomikas, demokrātijas, morāles, uzticības?" jautā I.Šuvajevs.

Diskusija notiks Valmieras integrētās bibliotēkas klusajā lasītavā (Cēsu ielā 4). Aicinām ikvienu Valmieras iedzīvotāju piedalīties sarunā un izmantot iespēju tikties neformālā gaisotnē, dalīties domās par Latviju Eiropas Savienībā, diskutēt, bagātināt sevi un citus, veidot augsni vērtīgām idejām un paraudzīties uz Eiropas Savienību no cita skatu punkta.

„Eirodzīve - kāpēc?" ir EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas Ivetas Šulcas ierosināts diskusiju cikls - neformālas sarunas pie kafijas galda par sabiedrībai būtiskām un aktuālām tēmām, kas saistītas ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā.

Diskusiju ciklu vada filosofs, Latvijas Universitātes prof. Dr. phil. Igors Šuvajevs. Sarunās piedalās Latvijā pazīstami cilvēki - viedokļu līderi: eksperti, zinātnieki un politiķi. Sarunu mērķis ir mudināt paraudzīties uz mūsdienu sabiedrību, tās vērtībām un runāt par cilvēku izjūtām Latvijā un Eiropā.

2010. gadā paredzēto diskusiju grafiks un papildus informācija par diskusijām atrodama EK pārstāvniecības Latvijā mājas lapā http://ec.europa.eu/index_lv.htm un www.esmaja.lv.

Valmiera