Valmierā notiks diskusija par brīvprātīgo darbu

Otrdien, 1.februārī, pulksten 15.00 Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēžu zālē norisināsies diskusija skolēnu pašpārvaldēm par brīvprātīgo darbu, tā nozīmi un popularizēšanu pilsētas skolās. Diskusiju organizē Valmieras Jaunatnes centra „Vinda" Valmieras Jauniešu dome.

„Jaunieši ir sabiedrības aktīvākā daļa, un tā kā 2011.gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par brīvprātīgā darba gadu, vēlamies aicināt tieši viņus izrādīt iniciatīvu un darīt labus darbus. Uz tikšanos aicināti pilsētas skolu jaunieši, kuri ikdienā darbojas skolēnu pašpārvaldēs. Kopīgi diskutēsim par brīvprātīgā darba nozīmi, tā iespējām Valmierā, kā arī mēģināsim rast piemērotākus veidus, kā brīvprātīgo darbu popularizēt jauniešu vidū un veicināt viņu līdzdalību," informē Valmieras Jaunatnes centra „Vinda" direktora vietniece jaunatnes jomā Kristīne Švalbe.

Viņa norāda, ka ikviena iesaistīšanās kopīgās aktivitātēs, ir solis tuvāk tam, lai padarītu pasauli ap sevi labāku.

„Nesavtīgi palīdzot kaut pāris stundu nedēļā, mēs varam sagādāt daudz prieka un pozitīvu emociju kādam, kam tas ikdienā ļoti pietrūkst. Darot labu kādam citam, mēs pilnveidojam arī sevi kā personību, iegūstam jaunas zināšanas, attīstām savus talantus un prasmes, kā arī varam īstenot savas idejas. Tā ir arī iespēja gūt pirmo darba pieredzi, kas var noderēt turpmākajā dzīvē, tāpēc diskusijas laikā aicināsim jauniešus būt atsaucīgiem un sniegt savu palīdzīgo roku," atzīmē K. Švalbe.

Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Neimane norāda, ka lai apzinātu un popularizētu brīvprātīgo darbu Valmieras pilsētā, organizācijas, uzņēmumi un iestādes, kas piedāvā šādu iespēju, aicinātas atsaukties un aizpildīt aptaujas anketu portāla www.valmiera.lv sadaļā „Jauniešiem". Šobrīd aicinājumam atsaukušās jau septiņas organizācijas, kurās ir iespēja darboties kā brīvprātīgajam.

Valmiera