Valmierā notiks kamermūzikas koncerts

Piektdien, 12.martā, plkst.18.00 Jāzepa Vītola kamermūzikas zālē notiks kamermūzikas koncerts. Tajā piedalīsies Līga Muceniece (vijole) un Ieva Kļaviņa (klavieres). Programmā skanēs V.A.Mocarta, J.Brāmsa un S.Vaiņunas sonātes.

Līga Muceniece ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķe. Vienlaikus viņa aizraujas ar kamermuzicēšanu. Līgas Mucenieces repertuārā ietilpst visdažādāko laikmetu un stilu mūzika. Visērtāk viņa jūtas plašu kameransambļu sastāvos, tādēļ šī programma viņai ir patiess izaicinājums - spēja tikai duetā uzburt iespaidīgu skaņu ainavu nenāk pati no sevis. Tomēr Līga cer, ka tas izdosies. Lieki piebilst, ka šīs programmas pamatā nav vien cerības, bet arī pamatīga gatavošanās spēlējot šo mūziku meistarklasēs un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesoriem.

Ieva Kļaviņa ir viena no ansambļa spēlē iejūtīgākajām mūziķēm. Klavierspēle viņai nav tikai profesionālo prasmju atrādīšana, bet daudz vairāk - tas ir viņas dzīvesveids. Ieva, tāpat kā Līga, ir apguvusi plašu repertuāru un šī programma viņai stilistiskā ziņā nesagādā problēmas. Tomēr īstas saspēles rašana nav vienkārša, līdzīgi kā rallijā starp pilotu un stūrmani (pietiek tikai uz brīdi zaudēt koncentrāciju). Lai vai kā, Ieva uzskata, ka adrenalīns, kas rodas spēlējot, ir visas dzīves sāls.

Valmiera