Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā paaugstina pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā līdz EUR 200

Lai sniegtu atbalstu Valmierā dzīvojošām jaunajām ģimenēm un veicinātu to piederību pilsētai, Valmieras pilsētas pašvaldības dome 31.jūlija sēdē nolēma paaugstināt pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā līdz EUR 200 līdzšinējo EUR 72 vietā.

Pabalsts ir vienreizējs, un tas tiek piešķirts par katru jaundzimušo, kura dzīvesvieta deklarēta Valmierā. 

Pabalstu pilnā apmērā ir tiesības saņemt vienam no jaundzimušā vecākiem, personai, kura adoptējusi bērnu vai audžu vecākam, ja abu vecāku, aizbildņa vai audžu ģimenes deklarētā dzīvesvieta pēdējos 12 mēnešus ir Valmieras pilsēta. Ja tikai viens no vecākiem dzīvesvietu deklarējis Valmierā, pabalstu piešķir 50% apmērā. 

Savukārt ja bērnam ir tikai viens vecāks, un tas vismaz 12 mēnešus dzīvesvietu deklarējis Valmierā, pabalsts tiek piešķirts pilnā apmērā. Lai padarītu bērna piedzimšanas pabalstu vecākiem pieejamāku, vienkāršota pieteikšanās kārtība. Tagad pieteikties pabalsta saņemšanai iespējams gan Valmieras Sociālajā dienestā (Lāčplēša ielā 2), gan elektroniski – ar interneta vietnes www.latvija.lv starpniecību.

 Lēmumu par pabalsta piešķiršanu Valmieras Sociālais dienests pieņem piecu dienu laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas, un 10 dienu laikā pabalsts tiek piešķirts.

 Pabalstam var pieteikties ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas.Saistošie noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.

Kā liecina Valmieras Sociālā dienesta apkopotā informācija, 2013.gadā Valmieras pilsētas pašvaldībā pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā piešķirts 209 ģimenēm, savukārt 2014.gadā līdz jūlijam bērna piedzimšanas pabalsts piešķirts jau 104 ģimenēm.

Valmiera