Valmierā: Pašvaldība aktīvi strādā ar parādniekiem

„Valmieras pilsētas pašvaldība turpina aktīvu darbību dažādu parādu atgūšanā. Šajā mēnesī vēstules nosūtītas simtiem mājsaimniecību, kas nav norēķinājušās par pašvaldības sniegtajiem pirmsskolas izglītības iestāžu vai interešu izglītības pakalpojumiem. Šāds sūtījums radījis sašutumu ne vienā vien ģimenē - dažs par neveiktu maksājumu vienkārši aizmirsis, cits- nodomājis, ka tas vairs nav piedzenams," informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

Pašvaldības Finanšu dienesta vadītāja Inta Štefenberga skaidro, ka pašvaldība savu un spēkā esošos tiesību normu ietvaros dara visu iespējamo, lai atgūtu parādus - arī tādus, kas izveidojušies pat pirms 6-8 gadiem. Tas daļai vēstuļu saņēmēju visticamāk radījis izbrīnu un negatīvu reakciju. Tomēr, kā uzsver pašvaldības pārstāve, saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem parādam noilgums iestājas pēc desmit gadiem, un pašvaldības pienākums ir iekasēt maksu par visiem sniegtajiem pakalpojumiem. Turklāt šī nauda, nonākot pašvaldības budžetā, netieši atgriežas pie pašiem maksātājiem - valmieriešiem.

„Parāda piedziņa bieži ir garš un sarežģīts process. Vēstule ir viens no soļiem ceļā uz parāda atgūšanu. Ja neizdodas panākt rezultātu, procesā tiek iesaistīts uzņēmums „Creditreform", ar ko Valmieras pilsētas pašvaldības sadarbojas. Nekustamā īpašuma nodokļa parāda piedziņai ir atsevišķa īpaša kārtība - līdz pat piedziņai bezstrīdus kārtībā ar tiesu izpildītāja starpniecību," norāda I. Štefenberga.

Viņa aicina valmieriešus, kuriem radušās neskaidrības par radušos parāda summu vai tml. jautājumiem, vērsties pašvaldībā personīgi vai sazināties ar attiecīgos paziņojumos norādītajiem Finanšu dienesta darbiniekiem.

Valmiera