Valmierā pieejamas elektrības maksājumu kartes trūcīgajām mājsaimniecībām

Valmieras Sociālā dienesta speciālisti uzsākuši „Latvenergo" dāvināto elektrības norēķinu karšu izsniegšanu trūcīgajām mājsaimniecībām.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Kazuša informē, ka atbalsts elektrības maksājumiem tiks sniegts divām iedzīvotāju grupām - trūcīgajām mājsaimniecībām - garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmēju mājsaimniecībām un trūcīgo ģimeņu ar bērniem mājsaimniecībām, kas noslēgušas ar „Latvenergo" līgumu par elektroenerģijas piegādi.

Katra mājsaimniecība neatkarīgi no tā, cik trūcīgo personu tajā dzīvo, varēs saņemt vienu 500 kWh norēķinu karti, kuras vērtība ir 37,15 lati.

Viņa norāda, ka lai saņemtu elektroenerģijas norēķinu karti, jābūt izziņai par trūcīgā iedzīvotāja statusu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, jāzina savs AS „Latvenergo" klienta līguma numurs.

"Sociālais darbinieks, izsniedzot karti, piereģistrēs informāciju par kartes saņēmēju un viņam dāvāto karti, un nodos to AS „Latvenergo", kas attiecinās 500 kWh maksājumu uz katru konkrēto klientu. Elektrības maksājumu karte ir personalizēta, ar to nevarēs norēķināties par citu personu elektrības maksājumiem. Ar saņemto karti tiks dzēsts parāds par patērēto elektroenerģiju," skaidro I. Kazuša.

Viņa piebilst, ka Valmierā „Latvenergo" dāvinājumam pretendē 500 mājsaimniecības. Kopumā atbalsts plānots 100 000 Latvijas mājsaimniecībām.

Sociālā atbalsta kampaņā elektrības norēķinu karšu izsniegšanas laiks trūcīgajiem iedzīvotājiem ir līdz 2010. gada 31. martam, taču karšu lietošanas laiks nav ierobežots.

Neskaidrību gadījumā uz visiem klientu un arī pašvaldību darbinieku jautājumiem atbildes var saņemt pa bezmaksas tālruni 80 200 402.

Valmiera