Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmierā sākusies apkures sezona 2

Iestājoties vēsākiem laika apstākļiem, aktuāli kļuvuši jautājumi par siltumenerģijas piegādi mājās un darbavietās, gan arī par izmaksām šajā apkures sezonā. Sarunā SIA „Valmieras Siltums" valdes priekšsēdētājs Pēteris Streļčs informē par apkures tarifu, parāda apjomu un veiktajiem, kā arī plānotajiem darbiem.

Ar kādu tarifu valmieriešiem jārēķinās šajā apkures sezonā?Pašlaik spēkā ir siltumenerģijas tarifi, ko Sabiedrisko pakalpojumu regulators apstiprinājis 2009.gadā. Siltumenerģijas gala tarifs Valmierā nav pārskatīts jau trīs gadus, taču tas mainās atkarībā no dabasgāzes cenas, par ko katru mēnesi informē a/s „Latvijas Gāze". Šā gada septembrī tarifs Valmierā bija 37,89 lati par megavatstundu (bez PVN) jeb par 9,95% vairāk nekā pirms gada. Šādas tarifa izmaiņas skaidrojamas ar dabasgāzes cenas pieaugumu - gada laikā dabasgāzes cena pieaugusi par 27,8%.

Valmierā ir lētākais tarifs no deviņām lielajām pilsētām. Piemēram, Rīgā siltumenerģijas tarifs ir par aptuveni 20% lielāks, bet Jūrmalā par apkuri maksā aptuveni 47% dārgāk nekā Valmierā. Ja vērtējam valsts mērogā, Valmierā ir astotais lētākais tarifs.

Kāda ir situācija ar maksājumu parādiem par siltumenerģiju?

Šā gada 31.augustā parādu kopējā summa bija 268 504 lati jeb par aptuveni 216 000 latu mazāk nekā pirms gada. Parāda apjoma ievērojams samazinājums liecina par to, ka iedzīvotāju maksātspēja pieaug, kā arī par aktīvu darbu ar parādniekiem. Īpaši aktīvi ar parādniekiem strādā SIA „Valmieras Namsaimnieks", vērojams būtisks kavētā parāda apjoma kritums, turklāt parādu grafika līkne turpina iet uz leju.

Arī SIA „Valmieras Siltums" turpina darbu ar parādniekiem - esam izsūtījuši brīdinājuma vēstuli, aicinot līdz septembra beigām norēķināties par siltumenerģiju, pretējā gadījumā atbilstoši līgumiem par siltumenerģijas piegādi parādiem tiks piemērota soda nauda. Galējais variants ir lēmums par ēkas nepieslēgšanu apkurei.

Ceru, ka līdz tam nenonāksim. Jāpiebilst, ka Valmieras trūcīgās ģimenes palīdzību komunālo maksājumu segšanā var saņemt no Valmieras pilsētas pašvaldības. Sociālā dienesta rīcībā esošā informācija liecina, ka gada laikā šāda palīdzība bijusi nepieciešama 1007 ģimenēm par kopējo summu - 232 220 latu.

Kā SIA „Valmieras Siltums" aizvadījis vasaru?

Augustā ekspluatācijā nodevām Rūpniecības ielā izbūvēto siltumtrasi 1248 metru garumā. Siltumtrases izbūve tika veikta ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Kopējā projekta summa ir Ls 537 000, ES finansējums - Ls 163 200. Būtiskākais ieguvums - gaisa trase tika nomainīta pret zemē ieraktām rūpnieciski izolētām caurulēm, līdz ar to tiks samazināti siltuma zudumi.

Tāpat šogad esam raduši iespēju par savu finansējumu izbūvēt 36 metrus garu trasi Kauguru ielā. Vēl esam sakārtojuši trases „Valmieras piena" teritorijā. Šovasar viesnīca „Naktsmājas" pieslēgta pilsētas centralizētajai siltumapgādes sistēmai. Tāpat vasarā strādājām pie izglītības iestāžu sagatavošanai jaunajai apkures sezonai.

Augustā Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti nolēma piekrist Viestura laukuma daudzdzīvokļu māju centralizētās siltumapgādes sistēmas pievienošanai Valmieras pilsētas siltumapgādes sistēmai. Kad Viestura laukumā siltumenerģiju varētu piegādāt SIA „Valmieras Siltums"?

Šobrīd projekta pieteikums par savienojuma izbūvi starp Valmieras pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmu un Viestura laukuma, Burtnieku novada centralizēto siltumapgādes sistēmu jau iesniegts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā. Ceram uz Eiropas Savienības atbalstu projekta īstenošanā. Ja Valmieras pilsētas pašvaldība vienosies ar Burtnieku novada domi par nepieciešamajām garantijām un saņemsim arī ES atbalstu, iespējams, jau nākamajā gadā varēsim uzsākt darbus pie savienojuma izbūves. Kopējais savienojuma garums ir 1220 metri. Šobrīd Viestura laukumā piegādātā siltumenerģija ir par aptuveni 40% dārgāka nekā Valmieras pilsētā.

Komentāri 2

atbilde nav naudas

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kad sāks apkuri Strenču novadā, skolā zobs uz zoba neturās, rausēji nolāpītie Strenču domē!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2012.10.10 11:55

calvin

Siltummonopolisti berzē tuklās roķeles-tūlīt vilks pēdējo santīmu no maka laukā.Tie kuri nemaksā,tiem protams pofig,drāzīs tos,kuri vēl maksā.

pirms 5 gadiem, 2012.10.10 12:55

Valmiera