Valmierā samazina uzturēšanās maksu pirmsskolas izglītības iestādēs

Valmierā no 2010.gada 1.februāra maksa par viena audzēkņa uzturēšanos pirmskolas izglītības iestādē dienas grupā būs Ls 1,60 par vienu dienu līdzšinējo Ls 1,80 vietā. Lēmums par uzturmaksas samazināšanu tika pieņemts 21.janvāra pašvaldības domes sēdē.

 

Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja Inga Zariņa-Bojāre skaidro, ka lēmums par uzturmaksas samazināšanu pieņemts, ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju, kad daļai vecāku ir grūtības segt bērna uzturēšanās maksu pirmsskolas izglītības iestādē.

 

 „Sarunu rezultātā Valmieras pilsētas pašvaldība vienojās ar ēdināšanas uzņēmumiem „Salvis", „Vēgirs" un „Kantīne-B" par ēdināšanas pakalpojumu izmaksu samazinājumu. Ēdināšanas maksa no šā gada 1.februāra tiks samazināta ne vien pirmsskolas izglītības iestādēs, bet arī Valmieras pilsētas skolās. Pašvaldība atzinīgi vērtē ilgstošo sadarbību ar minētajiem ēdināšanas uzņēmumiem un novērtē viņu gatavību sadarboties," informē Inga Zariņa-Bojāre.

 

Jāpiebilst, ka vecāki var izvēlēties maksāt par izglītojamā uzturēšanos grupā nepilnu dienu - 50% no uzturēšanās dienas maksas tiek piemērota gadījumā, ja bērns izmanto tikai pusdienu pakalpojumu, savukārt 75% no uzturēšanās dienas maksas, izmantojot brokastu un pusdienu pakalpojumus.

 

Jau ziņots, ka no 2009.gada 1.septembra uzturmaksa bērnam par vienas dienas uzturēšanos pirmskolas izglītības iestādē jau tika samazināta no Ls 2,00 uz Ls 1,80.

Valmiera