Valmierā skanēs Jāņa Lūsēna koncertprogramma „Zelta sirds”

26.decembrī pulksten 15.00 un pulksten 18.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs Jāņa Lūsēna koncertprogramma „Zelta sirds". Koncertā Jāņa Lūsēna dziesmas ar Kārļa Skalbes vārdiem izpildīs Zigfrīds Muktupāvels, Liepājas mūzikas vidusskolas zvanu ansamblis „Campanella" Astras Ziemeles vadībā, mūzikas autors Jānis Lūsēns, kā arī basģitārists Jānis Lūsēns juniors.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tarbuna norāda, ka jaunradītajai koncertprogrammai „Zelta sirds" komponists Jānis Lūsēns izvēlējies dzejnieka Kārļa Skalbes lirisko dzeju, kas iedzīvināta smalkā melodiju skanējumā. Ar šo programmu, turpinot tradīciju, komponists popularizē latviešu orģināldaiļradi, par pamatu saviem darbiem izvēloties latviešu dzejnieku dzeju.

„Kārļa Skalbes dzeja ar sirsnīgo cilvēka, lietu un dabas redzējumu, ar čukstiem par mūžam zilajiem Latvijas kalniem bija iedvesma un avots, no kura radot dziesmu ciklu „Zelta sirds" veldzējies komponists Jānis Lūsēns. Kārlis Skalbe ir gaiša lappuse Latvijas vēsturē, kuru vajag atšķirt atkal un atkal, lai nenomaldītos,'' skaidrojusi koncerta „Zelta sirds" producente Anda Zadovska.

Valmiera