Valmierā šogad norisināsies vairāki ievērojami kultūras un sporta pasākumi

Arī 2011.gadā Valmieras pilsētā norisināsies vairāki ievērojami kultūras un sporta pasākumi, priecējot gan lielus un mazus valmieriešus, gan arī pilsētas viesus.

Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Neimane atzīmē, ka janvāra sākumā jau tradicionāli izskanēja Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls un drīzumā notiks arī 16. Starptautiskais jauno pianistu konkurss. 23.janvārī Valmieras Kultūras centrā uz kopīgu koncertu pulcēsies senioru koru kolektīvi, savukārt 30.janvārī aktīvā dzīvesveida piekritēji aicināti piedalīties tautas slēpojumā „Baiļu apļi 2011". 20.janvārī Valmieras muzejā norisināsies arī barikāžu atceres dienai veltīts pasākums. Savukārt februārī Valmieras Kultūras centrā visus mūzikas, dziesmu un deju mīļotājus pulcēs mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi.

„Pavasaris Valmierā tiks sagaidīts mākslas noskaņās. Kā informē Valmieras Kultūras centra direktore Vaira Dundure, aprīlis Valmierā šogad nodēvēts par mākslas mēnesi, taču arī martā norisināsies vairāki festivāla ieskaņu pasākumi, priecējot dažādu mākslas veidu cienītājus. Marta sākumā svētki būs pašiem mazākajiem māksliniekiem, kuri piedalīsies mazo vokālistu konkursā „Cālis 2011". Martā notiks arī IV Latvijas pūtēju orķestru konkurss, VIII Starptautiskais jauniešu koru festivāls, jaunrades deju konkurss un sieviešu koru festivāls. Tāpat marta mēnesī būs apskatāma Tautas tēlotājas mākslas studijas 55 gadu jubilejas izstāde," norāda E. Neimane.

Viņa norāda, ka aprīlī, mākslas mēneša ietvaros, valmieriešus un pilsētas viesus priecēs Vidzemes modes šovs, mākslas akcija Valmieras muzejā, kā arī vairākas mākslas darbu izstādes pilsētā. Tāpat aprīlī Valmierā notiks jau tradicionālais Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „..un es iešu un iešu!". Aprīlī klausītājus uz desmit gadu jubilejas koncertu aicinās kamerkoris „Kaķi".

Savukārt, maijs Valmierā būs īpaši ievērojams ar pirmo Pasaules čempionātu gaisa balonu sportā sievietēm, kas norisināsies no 21.-25.maijam. Tā ietvaros notiks arī vairāki kultūras pasākumi ,piemēram, deju nakts lielkoncerts.

Maijā tradicionāli norisināsies arī Starptautiskā muzeju nakts, kurā piedalīsies Valmieras muzejs. Notiks arī Ģimenes svētki, Biznesa dienas un Uzņēmēju nakts. Maijā Valmierā norisināsies sacensības badmintonā „Paaudžu stafete" un starptautiskas peldēšanas sacensības „Otrā elpa".

Jūnijs Valmierā būs viens no gada sportiskākajiem mēnešiem. No 10.-11.jūnijam norisināsies Valsts Prezidenta balvu izcīņas sacensības vieglatlētikā, sacensības badmintonā „Valmierai 728", Latvijas BMX Grand Prix 2.kārta, kā arī Pasaules U-19 basketbola čempionāts vīriešiem. Sportiskās aktivitātes papildinās kopīga Līgo svētku sagaidīšana.

Valmieras Pilsētas svētki šogad norisināsies no 1. līdz 2.jūlijam. To ietvaros iecerēta plaša kultūras, atpūtas un sporta programma - tiks godināti Goda un Gada Valmierieši, būs svētku koncerti un balle, amatnieku tirdziņš un citi pasākumi visai ģimenei.

„Vasaras izskaņā - no 28.augusta līdz 1.septembrim, Valmierā norisināsies ikgadējie Ziedu svētki „Uzziedi, Valmiera!". Septembrī Valmierā norisināsies arī jau par tradīciju kļuvušās spēles bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām „Mēs varam!", kā arī BMX velotrases 10 gadu jubilejas sacensības. 18.septembrī ikviens aicināts piedalīties arī Sportlat Valmieras maratonā," informē E. Neimane.

Oktobra sākumā pircējus un pārdevējus aicinās jau tradicionālais Simjūda gadatirgus. Oktobrī notiks arī deju kopas „Pastalnieki" 30 gadu jubilejas koncerts, kā arī būs apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas „Valmiera" 65 gadu jubilejas izstāde. Savukārt novembrī notiks tradicionālie Lāčplēša dienai veltītie pasākumi, lāpu gājiens un vairāki valsts svētkiem veltīti pasākumi 18.novembrī.

E. Neimane atzīmē, ka dada nogalē, decembrī, tiks godināti Valmieras pieaugušo un jaunatnes sporta laureāti, notiks Ziemassvētku tirdziņš, kā arī vairāki Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšanas pasākumi. Šogad Valmierā katru mēnesi notiks arī vairāki populāru pašmāju mūziķu koncerti, savukārt Valmieras muzejā šogad būs iespēja apskatīt vairāku ievērojamu mākslinieku izstādes.

Valmiera