Valmierā šovasar notiks starptautisks arhitektu un dizaineru plenērs „ Baltic Breeze 2010”

22.-25.jūlijā Valmierā norisināsies starptautisks arhitektu un dizaineru plenērs „Baltic Breeze 2010". To organizē Baltijas Arhitektūras centrs sadarbībā ar Starptautisko Arhitektu savienību, Starptautisko Arhitektu savienību asociāciju (MACA), Krievijas Arhitektu savienību, Maskavas Arhitektu savienību un citām radošām organizācijām.

„Baltic Breeze 2010" laikā Valmierā norisināsies vairākas aktivitātes. Tiks atklāta Krievijas Jauno arhitektu projekta „ Goroda" izstāde. Arhitektu festivāls „Goroda" notiek divas reizes gadā - ziemā un vasarā, un, tā ietvaros, jauno arhitektu komandas sacenšas, veidojot savu „pilsētu". Festivāla pamatideja ir atrast balansu starp mūsdienīgo arhitektūru un apkārtējo vidi.

Tā kā arhitektūru un dizaineru plenērs notiks vienlaikus ar Starptautisko Gaisa balonu festivālu, tiks organizēts fotokonkurss „Lidojums", kura laikā plenēra dalībnieki varēs iemūžināt festivāla norisi. Jāpiebilst, ka plenēra laikā notiks dizaina konkursa „Kreatīvais gaisa balons" dizaina konkursa darbu prezentācija.

Konkurss „Kreatīvais gaisa balons" tiks izsludināts izstādes „Arh Moskva" laikā šā gada maija nogalē, un tas ir konkurss dizaineriem par labāko gaisa balona grafiku un formu. „Arh Moskva" laikā tiek izsludināts arī konkurss par labākajiem risinājumiem sporta haļļu pārsegumiem Soču olimpiskajām spēlēm 2014. gadā, no kuriem labākie projekti tiks realizēti, savukārt konkursantu darbi tiks eksponēti arī „Baltic Breeze 2010" ietvaros Valmierā.

Plenēra „Baltic Breeze 2010" laikā notiks dažādi priekšlasījumi, kā arī diskusiju forums "Valsts, arhitektūra un investīcijas".

Plānots, ka pasākuma laikā Valmierā varētu ierasties aptuveni 150 plenēra dalībnieki.

Līdz šim festivāls „Baltic Breeze" norisināsies kā jahtu, arhitektu un dizaineru pasākums. Pērn tas notika Andrejsalā, Rīgā. Savukārt šogad arhitektu un dizaineru plenērs notiks Valmierā, savukārt jahtu festivāls - Anapā (Krievijā).

Valmiera