Valmiera stiprinās sadarbību ar Baltkrieviju

Ceturtdien, 25.februārī Valmierā darba vizītē viesojās Baltkrievijas Republikas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Gerasimenko.

Tiekoties ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Inesi Boķi, pašvaldības izpilddirektoru Jāni Baiku un vairākiem speciālistiem, vēstnieks pauda vēlmi attīstīt ciešāku sadarbību starp Valmieras pilsētu uzņēmējdarbības un ekonomikas jomā.

Tāpat Aleksandrs Gerasimenko aicināja sadarboties ar Borisovas pilsētu Baltkrievijā. Jau martā varētu notikt abu pilsētu mēru tikšanās un Borisovas pilsētas pārstāvju iepazīšanās vizīte Valmierā. Borisova atrodas 70 kilometrus no Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas. Tā ir rūpnieciska pilsētā, dēvēta arī par kuģubūves un ostas centru. Pilsētā attīstīta mašīnbūve, ķīmiskā rūpniecība, farmācija.

Borisovā ir ap 20 vidējās un profesionālās izglītības, kā arī augstākās izglītības iestādes. Pilsētā ir viens no labākajiem Baltkrievijas futbola stadioniem. Borisovā ir aptuveni 155 tūkstoši iedzīvotāju. Sadarbība starp Valmieru Borisovu varētu veidoties ekonomikas, izglītības, kultūras un sporta jomās.

Aleksandrs Gerasimenko atzina, ka Baltkrievijas vēstniecība aktīvi strādā pie reģionālo kontaktu dibināšanas. Ar dažādām pilsētām Baltkrievijā sekmīgi jau sadarbojas Jēkabpils, Jelgava, Rīga, Daugavpils, Ventspils u.c. pilsētas.

Valmieras pilsētas pašvaldības vadība pauda gatavību attīstīt kopīgus projektus ar Baltkrieviju, īpaši ekonomikas jomā, uzņēmējdarbības izaugsmē, savstarpējo kontaktu dibināšanā un investīciju piesaistē. Pašvaldības pārstāvji arī iepazīstināja vēstnieku ar investīciju vidi un infrastruktūru pilsētā.

Jāpiebilst, ka vizītes laikā vēstnieks apmeklēja arī uzņēmumu „Valpro" (L.Laicena ielā 2) un tikās ar LPKS „Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība" direktoru Induli Jansonu (Mūrmuižas ielā 18).

Valmiera